Ukrainą užklupo dar vienas maras. Iš Rytų atskrido spiečius, tarsi iš apokalipsės  ()

Ekspertai perspėja.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© recraft.ai (Free Tier Assets) | https://www.recraft.ai

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ukrainą užklupo dar vienas maras. Iš Rytų atskrido spiečius, tarsi iš apokalipsės.

Milžiniški spiečiai jau užvaldė pietų ir rytų Ukrainą, o dabar pavieniai skėrių atvejai užfiksuoti ir Kyjivo bei Žytomyro regionuose.

Ekspertai perspėja: grėsmė plinta dėl visuotinio atšilimo, sausros ir karo laikų niokojimo, įskaitant ekologinę katastrofą po Kachovkos užtvankos sprogdinimo.

Remiantis vietos šaltiniais ir Ukrainos valstybinės maisto saugos ir vartotojų apsaugos tarnybos (DPSS) ataskaitomis, Kyjivo srityje ir Žytomyro regione pastebėta skėrių. Nors šiuo metu tai tik pavieniai atvejai, ekspertai yra susirūpinę.

Padėtis daug blogesnė šalies pietuose ir rytuose, kur vabzdžių spiečiai niokoja Zaporižios, Chersono, Odesos ir Charkivo regionus.

[EU+Kuponai] Būtinas kiekvienam vairuotojui! Beprotiškos kainos ir fantastiškų galimybių rinkiniai. El. automobilinis kėliklis, smūginis veržliasūkis, pompa ir kt.
2

Labai geros kainos

Specialūs kuponai

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Puikių galimybių rinkiniai

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Pasak DPSS, skėriai paprastai gyvena išsibarsčiusiomis populiacijomis, tačiau palankiomis klimato sąlygomis jie sudaro didžiulius spiečius, kurie juda ieškodami maisto.

„Aukšta temperatūra, užsitęsusi sausra ir apleista žemė netoli karo zonų sudaro palankias sąlygas šių vabzdžių vystymuisi“, – aiškina pareigūnai.

Ekspertai taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos Federacijos sukeltą ekocidą, įskaitant Kachovkos užtvankos sunaikinimą, kuris paveikė dirvožemio drėgmę ir ekologinę pusiausvyrą didelėse teritorijose.

Valdžia pabrėžia, kad iki šiol Kyjivo regione skėriai nepadarė žalos žemės ūkio pasėliams, o populiacijos nebuvo bendruomeniškos. Tačiau kylanti temperatūra ir cikliškas vabzdžių dauginimasis (kas 11 metų, atsižvelgiant į Saulės ciklą) ateityje gali padidinti rimtesnės invazijos riziką.

 

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad skėriai dažniausiai veisiasi apleistose ir nenaudojamose žemės ūkio paskirties žemėse. Todėl prevencinės priemonės yra labai svarbios.

Ukrainos pareigūnai ir aplinkosaugininkai perspėja, kad skėriai šiuo metu nekelia tiesioginės grėsmės žmonėms, tačiau jie gali kelti iššūkį žemės ūkiui ir aplinkai, ypač jei bus imtasi nepakankamų priemonių – pavyzdžiui, nekontroliuojamas cheminių medžiagų purškimas.

„Klimato kaita ir karo padariniai sukuria idealias sąlygas kenkėjams. Atsakingas žemės valdymas ir situacijos stebėsena bus labai svarbūs“, – pabrėžia ekspertai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(0)
(0)
(0)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()