Ledinis oras ir iki pusės metro sniego. Žiemos puolimas Lenkijoje (Foto) ()
Šeštadienį ir sekmadienį didesnio orų pagerėjimo tikėtis neverta.
© recraft.ai (Free Tier Assets) | https://www.recraft.ai
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Žiema užklupo dalį Lenkijos. Sinoptikai ir policija įspėja, kad šį savaitgalį keliuose gali būti labai pavojinga – ypač pietų ir pietryčių regionuose. Po vakaro ir nakties kritulių šiose vietovėse įvyko daug smulkių avarijų ir keli rimtesni eismo įvykiai. Šeštadienį ir sekmadienį didesnio orų pagerėjimo tikėtis neverta.
Penktadienio vakarą ir naktį blogiausia situacija buvo Pakarpatėje. Dėl pirmojo gausesnio sniego regione įvyko kelios dešimtys eismo įvykių ir keli rimtesni susidūrimai. Keturi žmonės buvo sužeisti.
Rovne, Krosno apskrityje, sunkvežimis apvirto ant šono prie valstybinio kelio Nr. 19. Daug kelių taip pat buvo užblokuoti dėl nuvirtusių medžių ir šakų. Policija ragina būti atsargiems ir apdairiems. Tai skirta ne tik vairuotojams, bet ir pėstiesiems, nes tokiomis sąlygomis matomumas gali būti labai prastas.
|
Ryte problemų kilo A4 magistralėje. Įvažiavime į Žešuvą ir išvažiavime iš miesto link autostrados po vieną eismo juostą užblokavo sunkvežimiai, kurie paslydo ir susidūrė.
Sniegas ir apledėjimas pietų Lenkijoje. 80 tūkstančių žmonių be elektros
Žiemos smūgis taip pat sukėlė elektros tinklų gedimų. Pakarpatėje be elektros vis dar yra 80 tūkst. žmonių, iš jų net 37 tūkst. Krosno regione. Pakarpatės ugniagesiai naktį reagavo į beveik 400 iškvietimų. Gelbėtojai, be kita ko, šalino nuo kelių nuvirtusius medžius.
Kol kas tikėtis ženklaus situacijos pagerėjimo negalima. Lenkijos hidrometeorologijos institutas paskelbė įspėjimus dėl intensyvių sniego kritulių ir apledėjimo. Pakarpatės vaivadijoje ir pietinėje Mažosios Lenkijos dalyje galioja antrojo lygio įspėjimas dėl sniego. Prognozuojami vidutinio intensyvumo, vietomis smarkūs krituliai, kurie gali padidinti sniego dangą 25–35 centimetrais, o kalnuose – 35–50 centimetrų.
Mažosios Lenkijos ir Pakarpatės vaivadijose, pietinėje Švento Kryžiaus ir Liublino sričių dalyje bei šiaurinėje Pamario regiono dalyje galioja pirmojo lygio įspėjimas dėl apledėjimo. Galimas šlapių kelių ir šaligatvių paviršių užšalimas po šlapdribos ir šlapio sniego, dėl ko jie gali tapti slidūs.
