Kinija dėjo iš peties! Pasieks Žemės mantiją! (Foto, Video)  ()

Kinija sukūrė laivą, galintį išgręžti didžiausią gręžinį vandenyne.


Meng Xiang
Meng Xiang
© Ekrano kopija | https://x.com/The_Tradesman1/status/1870108530457575758

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kinija ketina eiti ten, kur žmonija vargu ar buvo: mokslininkai siekia įveikti Žemės plutą, kad pasiektų planetos mantiją. Norint pasiekti šį ambicingą tikslą, buvo pastatytas „Meng Xiang“ – neįtikėtinas gręžimo laivas, skirtas gręžti kilometrus jūros dugne, rašo „IFLScience“.

[EU+Kuponai] „March Mega“ išpardavimas! Mažiausios kainos + prizai. Kavos aparatai, el. dviračiai, monstrinės energijos stotelės ir kt. (Video)
5672 4

„March Mega Sale“ išpardavimas!

Nuolaidų kuponai

Galioja iki 2025-03-28

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

„Lucky draw“ žaidimas, prizai ir kt.

1) „HiBREW H10A“ - kavos aparatas

2) „Touroll S2“ - sulankstomas el. dviratis

3) „FOSSiBOT F3600 Pro“ energijos stotis - 3600W, 3840Wh, padidinama iki 11520Wh, APP ir kt.

Išsamiau

Jei projektas bus sėkmingas, mokslininkai tikisi atskleisti Žemės vidaus ir planetą formuojančių tektoninių jėgų paslaptis. Yra žinoma, kad „Meng Xiang“ oficialiai pradėjo veikti 2024 metų lapkritį ir gali pasigirti neįtikėtinu gebėjimu gręžti net giliausioje vandenyno vietoje – iki 11 kilometrų žemiau jūros dugno.

 

Reikėtų pažymėti, kad yra keletas kitų gręžimo laivų, tačiau nė vienas iš jų neturi tokių galimybių. Pavyzdžiui, japonų laivas „Chikyū“ gali gręžti iki 7 kilometrų, o amerikiečių laivas „JOIDES Resolution“ gali gręžti iki 8,4 kilometro gylio. Deja, pastarasis laivas buvo atiduotas į metalo laužą.

„Meng Xiang“ siekia 179,8 metro ilgį nuo laivapriekio iki laivagalio, gali būti autonomiškas 120 dienų ir talpinti 180 žmonių įgulą. Laive taip pat yra 9 mokslinės laboratorijos, kurios tiria tokias sritis kaip geologija, geochemija, mikrobiologija ir okeanologija.

 

Tyrėjai pastebi, kad tai toli gražu ne pirmas kartas, kai mokslininkai bando priartėti prie Žemės gelmių. Giliausias gręžinus Žemėje, dar vadinamas Kolos supergiliu šuliniu, siekia 12 262 metrų gylį ir yra Rusijos šiaurėje. Tai 1 kilometru giliau nei naujojo Kinijos laivo potencialas, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad žemės pluta ne visur vienoda ir kai kuriose vietose gali būti plonesnė.

 

Pavyzdžiui, sausumoje žemyninė pluta yra apie 37,5 kilometro storio (mažesnio tankumo), o vandenyno pluta dažnai būna tik apie 5–7 kilometrus (didesnio tankumo). Taip pat yra vandenyno vidurio kalnagūbrių, kur ji yra dar plonesnė dėl dinamiškos geologinės veiklos. Tuo pasinaudojo mokslininkai, kurie Žemės vidų ketina pasiekti gręždami kilometrus į plutą.

 

 

Tyrėjai mano, kad naujasis gręžimo laivas galėtų pakeisti mūsų supratimą apie Žemės struktūrą, geologiją ir mūsų planetą formuojančias jėgas.

Pasak Kinijos Guangdžou jūrų geologijos tarnybos direktoriaus Xu Zhenqiang, pagrindiniai mėginiai, kuriuos laivas paims iš mūsų planetos gelmių, suteiks mokslininkams visame pasaulyje tiesioginių įrodymų apie plokščių tektoniką, vandenyno plutos evoliuciją, senovės jūrų klimatą ir gyvybės evoliuciją. Mokslininkai taip pat mano, kad šie duomenys dar labiau padės mums geriau suprasti ir apsaugoti vandenynus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(9)
(6)
(3)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()