Kelia nerimą. Didžiausi šalies miestai pamažu skęsta (Žemėlapis)  ()

Ekspertų nuomonės rodo, kad dėl žemės nusėdimo daugelyje vietovių kyla potvynių pavojus. Šis procesas spartėja, be kita ko, dėl miestų plėtros, požeminio vandens gavybos ir klimato veiksnių. Tyrėjai įvardijo 28 didelius miestus, kuriuose matomi nuolatiniai pokyčiai.


Fort Wayne, Indiana
Fort Wayne, Indiana
© NARA (atvira licencija) | https://nara.getarchive.net/media/aerial-view-of-the-northeast-section-of-the-city-after-recent-flooding-10f37b

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žemės nusėdimas yra lėta, bet auganti grėsmė, turinti brangų poveikį aplinkai, socialinei ir ekonominei sričiai. Žemės paviršiaus žemėjimas daugeliu atvejų yra susijęs su teritorijos užtvindymo rizika. Tai paveikia tiek pakrančių, tiek sausumos teritorijas, padidindama potvynių, struktūrinės žalos ir transporto sutrikimų riziką. Problemai gilėjant, kai kurios pasaulio vietos šiame amžiuje gali būti apsemtos ir galiausiai nuskęsti.

Tyrėjai, kurie savo išvadas paskelbė leidinyje „Nature Cities“, daugiausia dėmesio skyrė didžiausių JAV miestų analizei. Kelių metų geodeziniai matavimai buvo panaudoti 28 didmiesčių nusėdimo planams sudaryti. Tyrime buvo panaudoti „Sentinel-1“ palydovų duomenys, kurie leido gauti didelės skiriamosios gebos žemėlapius. Rezultatai rodo, kad nusėdimą daugiausia lemia požeminio vandens eksploatavimas.

[Vokietija] Net 22 vnt. ir fantastiškos kainos turistiniai virtuvės reikmenys - ribotas kiekis („TOMSHOO“)
3156 1

Nuostabiai gera kaina

Iš Vokietijos, greitas ir saugus pristatymas

Labai gausus rinkinys, puiki kokybė

Išsamiau

Tai kelia nerimą, nes, kaip pažymi tyrėjai, problema gilėja ir ateinančiais dešimtmečiais gali padidinti potvynių bei žalos riziką, o potvynių rizikos zonose gyvena net 34 milijonai žmonių. Be to, daugiau nei 29 000 pastatų yra didelės žalos rizikos zonose. Kalbant apie konkrečias vietoves, Hiustone, Fort Vorte ir Dalase vidutinis grimzdimo greitis yra didžiausias – viršija 4 mm per metus. Tuo tarpu Čikagoje, Los Andžele ir Niujorke yra didžiausios gyventojų grupės, susiduriančios su šio reiškinio padariniais.

 

 

Pagrindinės tyrėjų nustatytos priežastys yra minėtas požeminio vandens naudojimas, miestų plėtros keliama našta, taip pat klimato kaita ir su ja susijęs pasaulinis jūros lygio kilimas. Kai kuriuose miestuose grimzdimas taip pat yra natūralių procesų, tokių kaip ledyninis izostatinis koregavimas (GIA), rezultatas.

Būtina nuolat stebėti grunto grimzdimą ir įgyvendinti prisitaikymo priemones, kad būtų kuo labiau sumažintas poveikis gyventojams ir infrastruktūrai. Rizikos grupės miestuose turėtų būti įdiegtas tvarus vandens išteklių valdymas, o miestų planai turėtų būti pritaikyti prie kintančių aplinkos sąlygų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(7)
(1)
(6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()