Iš pažiūros sveika: neurologas įvardijo 3 smegenims kenksmingus gėrimus  ()

Kasdienis šių gėrimų vartojimas gali prisidėti prie kognityvinių gebėjimų silpnėjimo.© JillWellington (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/red-wine-french-france-baguettes-1433498/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Patarimas: ribokite suvartojamo raudonojo vyno, sportinių gėrimų ir neekologiškos kavos kiekį. Kasdienis šių gėrimų vartojimas gali prisidėti prie kognityvinių gebėjimų silpnėjimo.

Sveikos smegenys yra labai svarbios atminčiai, kognityvinėms funkcijoms ir bendrai psichinei savijautai.

Vienas iš svarbiausių veiksnių, į kuriuos reikia atsižvelgti, kai kalbama apie smegenų sveikatą, yra jūsų mityba.

Portalas „She Finds“ įvardijo tris pavojingus gėrimus, kurie neigiamai veikia jūsų smegenis, o jūs juos vartojate beveik kasdien.

1. Raudonasis vynas

Neurobiologas ir Alzheimerio ligos prevencijos ekspertas daktaras Robertas Love'as atskleidė, kad nors raudonasis vynas giriamas už jo naudą širdies sveikatai dėl antioksidantų kiekio, jo poveikis smegenims nėra toks palankus.

„Raudonasis vynas yra malonaus skonio ir malonaus pojūčio, be to, atlikti tyrimai rodo, kad jis naudingas širdies sveikatai. Tačiau smegenų tyrimai gana aiškūs: vynas ir apskritai alkoholis kenkia žarnyno bakterijoms, kepenims ir didina uždegimą“, – aiškino jis.

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas! Fantastiškos 1800W energijos stotelės, 100W laidai, SUP irklentės, multimetrai ir kampiniai šlifuokliai (Video)
2871 6

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-07-31

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „DaranEner NEO1500 Pro“ - 1800W, 1382,4Wh portabili energijos stotelė

2) „BlitzWolf BW-TC23“ - greitojo įkrovimo ir duomenų perdavimo laidas

3) „MUSTOOL C21“ - universalus multimetras 

4) „Drillpro“ - 800W kampinis šlifuoklis, pasirenkamas baterijų skaičius

5) „FunWater SUPFW04A“ - pripučia SUP irklentė

Išsamiau

Pasak jo, alkoholio vartojimas gali pakenkti žarnyno sveikatai, kuri glaudžiai susijusi su smegenų veikla, ir sukelti uždegimą visame organizme.

Be to, jis blogina miegą ir atmintį – du svarbius kognityvinės sveikatos palaikymo veiksnius.

Dr. Love'as pataria saikingai vartoti alkoholį tiems, kurie nusprendžia jį vartoti, ypač sumažinti išgeriamo vyno kiekį iki vieno ar dviejų vakarų per savaitę ir ne daugiau kaip vienos ar dviejų taurių per naktį.

2. Sportiniai gėrimai

Kitas dažnas gėrimas, kurį vartoja daugelis žmonių, yra sportiniai gėrimai.

Tačiau daktaras Love'as atkreipia dėmesį į paslėptus šių gėrimų pavojus.

 

„Sportiniuose gėrimuose yra arba daug cukraus, arba daug dirbtinio cukraus, kurie abu gali pakenkti jūsų smegenims. Didelis cukraus kiekis yra susijęs su daugeliu sveikatos problemų, įskaitant nutukimą ir 2 tipo diabetą, o tai savo ruožtu gali paveikti smegenų sveikatą. Nors dirbtiniuose saldikliuose nėra kalorijų, jie neigiamai veikia pažinimo funkcijas ir žarnyno sveikatą“, – pabrėžė neurologas.

Vietoj sportinių gėrimų daktaras Love'as rekomenduoja ieškoti alternatyvų, kurios suteikia elektrolitų be kenksmingų priedų.

Vanduo ir kokosų vanduo yra puikūs pasirinkimai, galintys palaikyti jūsų sveikatą be trūkumų, susijusių su dideliu cukraus kiekiu ar dirbtiniais ingredientais.

3. Kava

Trečiasis daktaro Love'o įspėjamas gėrimas, kuris gali būti netikėtas, ypač atsižvelgiant į jo paplitimą, yra įprasta kava.

 

„Tai nustebins daugumą žmonių, nes atrodo, kad kava yra sveika. Tačiau kalbame apie įprastinę neekologišką kavą, kurios vartojimą reikėtų riboti. Ekologiška kava puikiai veikia smegenis“, – aiškina jis.

Dr. Love'as pridūrė, kad kava yra viena iš kultūrų, kurios Jungtinėse Amerikos Valstijose dažniausiai purškiamos pesticidais, o šie chemikalai gali būti neurotoksiški.

„Pesticidai gali pažeisti jūsų neuronus – smegenų ląsteles, kurios perduoda svarbią informaciją visam kūnui. Norėdami sumažinti šių kenksmingų cheminių medžiagų poveikį, turėtumėte rinktis ekologišką kavą“, – siūlo jis, pažymėdamas, kad ekologiškoje kavoje nėra neurotoksiškų pesticidų ir joje yra daugiau antioksidantų, kurie naudingi smegenų sveikatai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Vakarų ekspresas
Vakarų ekspresas
(2)
(7)
(-5)

Komentarai ()