Kas yra „senatvės kvapas“ ir kaip su juo kovoti. „Jau nuo 45 metų.“ Veikti reikia skubiai  (2)

Visi esame susidūrę su situacija, kai senatvė apie save praneša ne tik žilais plaukais ar raukšlėmis, bet ir būdingu kvapu, kurio negalima supainioti su niekuo. Šis „aromatas“ yra žinomas daugeliui, tačiau ne visi žino, iš kur jis atsiranda ir ar galima su juo ką nors padaryti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Išsiaiškinkime, kas yra „seno žmogaus kvapas“, kada jis atsiranda ir kaip su juo kovoti.

Kas yra „senatvės kvapas“?

„Senatvės kvapas“ yra specifinis aromatas, atsirandantis vyresnio amžiaus žmonėms. Jo atsiradimo priežastis yra susijusi su kūno pokyčiais, kurie atsiranda bėgant metams. Vienas iš pagrindinių veiksnių yra speciali medžiaga, kuri pradedama išskirti po 45 metų. Ji susidaro dėl riebalų sudėties pokyčių, atsirandančių sulėtėjus medžiagų apykaitai bei sumažėjus hormonų kiekiui. Ši medžiaga kaupiasi odoje ir pamažu ima suteikti jai būdingą kvapą.

Kada ir kokiomis sąlygomis atsiranda „senatvės kvapas“?

[Vokietija] Stulbinamos kainos nešiojamas dvigubo impulso taškinis suvirinimo aparatas - paskutiniai vienetai
11717 5

Labai gera kaina

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

Šio kvapo atsiradimas yra laipsniškas procesas. Jis gali tapti pastebimas po 50 metų, bet ne visiems vienu metu ir vienodai. Viskas priklauso nuo jūsų sveikatos, gyvenimo būdo ir net dietos. Pavyzdžiui, dažnas riebaus maisto valgymas ar higienos nepaisymas gali paspartinti kvapo atsiradimą. Be to, su amžiumi oda tampa plonesnė ir sausesnė, o tai taip pat turi įtakos jos būklei ir kvapui.

Ar įmanoma atsikratyti „senatvės kvapo“?

Deja, visiškai atsikratyti šio kvapo neįmanoma – jis siejamas su natūraliais senėjimo procesais. Tačiau yra keletas būdų, kaip jį sumažinti. Pirma, reguliari higiena yra raktas į šviežumo išlaikymą. Vyresnio amžiaus žmonės turėtų maudytis duše, o ne vonioje, naudoti švelnius prausiklius ir būtinai drėkinti odą.

 

Antra, turėtumėte atkreipti dėmesį į drabužius ir namų tekstilę. Dažnas patalynės, drabužių skalbimas, minkštų baldų ir kilimų valymas padės sumažinti namuose besikaupiančius kvapus. Taip pat verta peržiūrėti savo mitybą – mažinti riebaus maisto vartojimą ir teikti pirmenybę troškintoms ar virtoms daržovėms.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(119)
(36)
(83)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (2)