Prisiminimai saugomi ne tik smegenyse? Naujas atradimas stebina  ()

Visi žmonės, įvykiai ir patirtys, kuriuos prisimename, yra saugomi neuronų ir smegenų ląstelių. Bet ar smegenys yra vienintelė vieta mūsų kūne, kur užkoduota atmintis? Naujausi tyrimai rodo, kad taip nėra ir kad papildomos smegenų ląstelės turi tokią galimybę didesniu mastu.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Niujorko universiteto (JAV) mokslininkai padarė nuostabių išvadų apie atmintį. Jie norėjo ištirti, ar, be mums žinomų smegenų ląstelių, kitos žmogaus kūno dalys taip pat gali „prisiminti“ mūsų gyvenimo elementus.

Yra žinoma, kad paprastai ląstelės turi savotišką atmintį, pvz., apie specifinius antigenus, kad galėtų juos atpažinti ir sukelti imuninę reakciją. Tačiau taip pat yra hipotezė, kad visas mūsų kūnas gali saugoti atmintį, panašiai kaip smegenų ląstelės.

Niujorko mokslininkų atliktame tyrime buvo naudojamas įdomus metodas, imituojantis mokymąsi žmogaus ekstrasmegeninėse ląstelėse. Jie naudojo specialų procesą, kai šios ląstelės buvo veikiamos skirtingų cheminių signalų modelių. Tokiu būdu „atminties genų“ aktyvavimo procesas buvo panašus į tai, kaip smegenų neuronai reaguoja į neuromediatorius mokymosi ir atminties metu.

[11.11] Tik šiandien mega išpardavimas! „Xiaomi“ šildančios striukės, suktukai, gruzdintuvės ir galybė kuponų
5636

Ypatingos 11.11 išpardavimo kainos

Labai ribotas laikas - tik iki 2024-11-12!!!

Specialūs nuolaidų kuponai

Iš EU sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „Xiaomi NINETYGO“ - šildančios striukės

2) „Xiaomi Mi Smart Air Fryer MAF01“ - 3.5L karšto oro gruzdintuvės su APP

3) „Xiaomi Mijia MJDDLSD001QW“ - 3.6V suktuko rinkinukas

Išsamiau

Stebėtos papildomos smegenų ląstelės buvo sukurtos taip, kad švytėtų, kai aktyvuoja savo „atminties genus“. Tyrimo metu Niujorko mokslininkai taip pat pastebėjo specifinį ilgo mokymosi efekto pėdsaką, kai ekstrasmegeninės ląstelės geriau įsiminė cheminį procesą, kai jo signalas buvo paskirstytas ilgesniam laikui. Tai rodo, kad gebėjimas prisiminti žinias ir prisiminimus taip pat veikia ląsteles, esančias už mūsų smegenų ribų.

Ką tai reiškia medicinai?

 

Šis tyrimas yra ne tik įdomi smulkmena apie galimybę išsaugoti atmintį visame kūne. Tyrimo autoriai nurodo, kad jie taip pat suteikia naujų galimybių geriau suprasti ir kovoti su pavojingomis ligomis. Jie pažymi, kad lygiai taip pat, kaip mūsų papildomos smegenų ląstelės turi daugiau išsivysčiusių „atminties saugyklų“, ląstelės gali daug veiksmingiau išmokti mūsų įpročius, o tai leidžia joms vystytis.

Niujorko universiteto mokslininkai pažymi, kad jų tyrimai nėra galutinis hipotezės, kad visas organizmas sukuria išvystytą atmintį su prisiminimais, įrodymas. Tačiau jų metodas tikrai yra geras pagrindas tolesnei analizei.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(1)
(1)
(0)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()