250 kartų saldesnis už cukrų ir 0 kalorijų! „Ilgaamžiškumo vaisius“ apie kurį nesate girdėję  ()

Jie skaidomi tik storojoje žarnoje, kur aprūpina maistu gerąsias bakterijas. Todėl jie papildomai praturtina bakterinę florą ir palaiko virškinimą.



© KasugaHuang (CC BY 2.5) | https://en.wikipedia.org/wiki/Siraitia_grosvenorii#/media/File:Fructus_Momordicae.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šiais laikais daugelis iš mūsų žino apie žalingą cukraus poveikį sveikatai. Tačiau visi mėgsta saldų skonį. Jei ieškote sveikesnio cukraus pakaitalo, išbandykite vaistinį saldminą, dar kitaip vadinamą vienuolių vaisiu ar ilgaamžiškumo vaisiu (lot. Siraitia grosvenorii, angl. arhat fruit, longevity fruit, monk fruit). Šis natūralus saldiklis neturi kalorijų, jo glikeminis indeskas (GI) yra 0 ir yra iki 250 kartų saldesnis už cukrų. Galite naudoti, jei sergate cukriniu diabetu, turite atsparumą insulinui, antsvorio ar sergate nutukimu. Tai padės numesti svorio, išgydys peršalimą ir virškinimo sutrikimus.

Kas yra vaistinio saldmino vaisius ir koks jo skonis?

Vaistinio saldmino vaisiai kilę iš pietų Kinijos. Juos ten prieš 800 metų augino budistų vienuoliai, iš čia ir kilo jo pavadinimas. Šis vaisius priklauso cucurbitaceae šeimai, kaip ir moliūgas ar melionas, ir yra panašus į juos, tik mažesnis.

[EU+Kuponas] Būtinas daiktas turintiems automobilį ir mėgstantiems keliauti. Aukščiausios klasės dyzelinis oro šildytuvas („VEVOR XMZ-D1“)
6957 3

Nuostabiai gera kaina

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Aukščiausia kokybė

Labai ribotas kiekis

Išsamiau

Vienuolių vaisiai yra apvalūs arba pailgi, 4-8 cm dydžio, lygia, gelsvai ruda odele. Vaisiaus viduje yra valgomasis minkštimas. Tačiau Lietuvoje jų sunku gauti. Džiovintų vaisių galite rasti kinų maisto parduotuvėse. Tačiau vienuolių vaisių cukrus yra plačiau prieinamas miltelių arba skystu pavidalu.

Šis cukrus gaunamas iš sulčių, spaudžiamų iš vaisių. Tada jis užvirinamas, filtruojamas ir išdžiovinamas. Taip susidaro milteliai, kurie naudojami kaip saldiklis. Paprastai jis būna baltas, nors vaisiaus minkštimas šviesiai rudas. Kad saldiklis būtų tinkamos konsistencijos ir kristalų išvaizdos, vienuolių vaisių ekstraktas derinamas su eritritoliu. Dėl to saldiklis primena cukrų, bet vis tiek turi 0 GI ir 0 kalorijų.

 

Vienuolių vaisiai nepakeičia nei maisto, nei gėrimų skonio, be to, skirtingai nei kiti saldikliai, nepalieka nemalonaus poskonio burnoje. Tačiau atidžiai perskaitykite etiketes, nes daugelis gamintojų į vienuolių vaisius deda ir įvairių kitų saldiklių, pavyzdžiui, maltodekstrino ar dekstrozės (gliukozės). Jie ne tik keičia produkto skonį, bet ir kenkia sveikatai, nes padidina cukraus kiekį kraujyje ir gali prisidėti prie atsparumo insulinui ir diabeto išsivystymo.

Vienuolių vaisiai kaip cukraus pakaitalas

 

Tradicinėje kinų medicinoje vaisiai naudojami kaip vaistas nuo žarnyno problemų, peršalimo, karščiavimo, kosulio, gerklės skausmo ir įvairių uždegimų. Vienuolių vaisiai buvo džiovinami ir verdami žolelių arbatose arba kaip priedas prie sriubų. Ilgaamžiškumo vaisių kaip saldiklio naudojimas yra gana naujas, o pirmieji tyrimai šia tema datuojami 1975 m.

 

Vienuolių vaisiai dėl saldaus skonio priklauso nuo mogrosidų, turinčių antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių. Tai junginiai iš glikozidų triterpenų (taip pat žinomų kaip saponinai) grupės, dėl kurių vienuolių vaisiai yra 100–250 kartų saldesni už cukrų. Mogrosidai išlieka stabilūs aukštoje temperatūroje, todėl vienuolių vaisių saldiklis puikiai tinka kepimui, virimui ir karštiems gėrimams, tokiems kaip kava ar arbata, saldinti. Taigi pakanka tik nedidelio kiekio vienuolių vaisių, kad patiekalas būtų saldaus skonio.

Ilgaamžiškumo vaisių savybės sveikatai

 

Vienuolių vaisiai vadinami ilgaamžiškumo vaisiais, nes tradiciškai vartojami sergant ligomis, susijusiomis su šalčio ir karščio poveikiu organizmui, t. y., sergant įvairiais uždegimais, kurie yra pagrindinė daugelio ligų priežastis.

 

Visų pirma, vienuolių vaisių saldiklis nekeičia cukraus kiekio kraujyje ir nesukelia staigaus gliukozės padidėjimo ir sumažėjimo (kaip cukrus), nes jis metabolizuojamas kitaip nei cukrus. Viršutiniame virškinimo trakte mogrosidai nepasisavinami, todėl nesuteikia kalorijų. Jie skaidomi tik storojoje žarnoje, kur aprūpina maistu gerąsias bakterijas. Todėl jie papildomai praturtina bakterinę florą ir palaiko virškinimą. Tik nedidelė jo dalis patenka į organizmą, didžioji dalis išsiskiria su šlapimu per 24 valandas.

Dėl šios priežasties vienuolių vaisių saldiklis neveikia medžiagų apykaitos ir yra saugus pasirinkimas žmonėms, kenčiantiems nuo diabeto ir atsparumo insulinui. Jis taip pat dažnai naudojamas kaip cukraus pakaitalas ketogeninėse dietose.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(36)
(1)
(35)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()