Tai tikras ilgaamžiškumo gėrimas. Gerkite kiekvieną dieną ir gyvensite 2 metais ilgiau  ()

Ilgaamžiškumo gėrimas mažina širdies ir kvėpavimo takų ligų, insulto, kai kurių vėžio, diabeto, demencijos ir sunkios depresijos riziką.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Remiantis nauju tyrimu, paskelbtu žurnale „Aging Research Reviews“, ilgaamžiškumo gėrimas, mažinantis širdies ir kvėpavimo takų ligų, insulto, kai kurių vėžio, diabeto, demencijos ir sunkios depresijos riziką, yra... kava!

Mokslininkai išanalizavo visus turimus duomenis apie kavą ir jos poveikį žmonėms, ir sukūrė pirmąją kavos bei jos junginių poveikio gyvenimo pailginimui analizę.

Viso pasaulio visuomenė sensta, o tai reiškia, kad vyresnio amžiaus žmonių yra daug daugiau nei vaikų ir jaunimo. Žmonės šimtmečius ieškojo būdų, kaip gyventi ilgiau, ir atrodo, kad dabar artėjame prie trokštamo ilgaamžiškumo.

Tačiau, kaip pabrėžia mokslininkai, turėtume stengtis pailginti sveiko gyvenimo trukmę senstant, o ne tik pailginti gyvenimą. Tiesą sakant, dabartinė pailgėjusi gyvenimo trukmė Vakarų šalyse atrodo kaip ilgaamžiškumo spąstai, kuriuose žmonės gyvena ilgiau, tačiau serga keliomis lėtinėmis ligomis, kurios dažnai rimtai riboja jų gyvenimo kokybę. Dažnai nepaisoma, kad senėjimas yra pagrindinis daugelio lėtinių sekinančių ligų, tokių kaip insultas, širdies ir kraujagyslių ligos, vėžys, Alzheimerio liga ir kitos demencijos ar lėtinės obstrukcinės plaučių ligos, išsivystymo veiksnys.

Kaip kava veikia gyvenimo trukmę ir palaiko sveiką senėjimą?

Mažiausia kaina šiais metais! Lietuvių sukurta „NordPass“ paslauga, kuria pasitiki milijonai – „tiesiog būtina kiekvienam interneto naudotojui“ (Video)
9826 3

Tiesiog nerealiai gera proga gauti lietuvių sukurtą produktą už mažiausią kainą šiais metais! Ir dabar dar priedo gausite visiškai naujas ir puikias galimybes atveriančias funkcijas.

Išsamiau

Mokslininkai išanalizavo daugiau nei 50 tyrimų apie kavos poveikį mažinant mirtingumą dėl visų priežasčių, parodydami svarbų vaidmenį mažinant širdies ir kraujagyslių ligų, vėžio, kvėpavimo takų ligų ir pažinimo nuosmukio riziką.

Tyrimo rezultatai rodo, kad reguliarus kavos gėrimas prailgina žmogaus gyvenimą 1,84 metų ir yra susijęs su mažesne daugelio su amžiumi susijusių ligų rizika. Tai reiškia, kad gyvename ne tik ilgiau, bet ir sveikiau. Mokslininkų skaičiavimai susiję su saikingu kavos vartojimu, t. y. maždaug 2–3 puodeliais per dieną. Šis kiekis labiausiai siejasi su sumažėjusia širdies ir kraujagyslių ligų, atminties praradimo ir kūno silpnumo rizika.

 

Pagrindinė kavos veiklioji medžiaga pirmiausia yra kofeinas, tačiau joje taip pat yra daugiau nei 2000 potencialiai biologiškai aktyvių junginių. Jame esantys polifenoliai, įskaitant chlorogeno rūgštį, pasižymi priešuždegiminėmis ir antioksidacinėmis savybėmis, dėl kurių apsaugo nervines ląsteles, pašalina laisvuosius radikalus, atsakingus už ląstelių pažeidimą ir organizmo senėjimą, taip pat reguliuoja jautrumą insulinui.

Kavos ingredientai taip pat saugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų, 2 tipo diabeto ir uždegimų. Tačiau tikslūs mechanizmai, kuriais kava veikia ilgaamžiškumą, lieka neaiškūs. Autoriai pabrėžia būtinybę atlikti tolesnius teigiamo kavos poveikio sveikatai tyrimus.

 

„Žinome, kad pasaulio gyventojai sensta greičiau nei bet kada, todėl tampa vis svarbiau tyrinėti mitybos intervencijas, kurios leistų žmonėms ne tik ilgiau gyventi, bet ir gyventi sveikiau“, – sako pagrindinis tyrimo autorius Rodrigo Cunha iš Koimbros universiteto.

Taip pat verta pridurti, kad daugelis tradicinių klinikinių rekomendacijų vyresnio amžiaus žmonėms rekomenduoja sumažinti kavos vartojimą arba visiškai jos atsisakyti. Tačiau šis tyrimas rodo, kad šios gairės turėtų būti iš naujo įvertintos, atsižvelgiant į kavos vaidmenį sveikam senėjimui.

Europos maisto saugos tarnyba rekomenduoja 400 miligramų kofeino per dieną (3-5 puodelius kavos) kaip vidutinę ir saugią kofeino dozę daugumai suaugusiųjų. Nėščioms ar krūtimi maitinančioms moterims kofeino suvartojimas turėtų būti sumažintas iki 200 miligramų per dieną.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(18)
(2)
(16)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()