Mažytė elektroninė tabletė leidžia stebėti paciento žarnyno sveikatą iš vidaus  ()

Kalifornijos technologijos instituto („Caltech“) mokslininkai sukūrė belaidę išmaniąją kapsulę su jutikliais ir kita smulkia elektronika, kuri stebi virškinamojo trakto veiklą. Ši nauja priemonė gali padėti mums geriau pažinti savo žarnyno sveikatą, nes ją galima patogiai ir lengvai nuryti kaip tabletę.



© „Caltech“ (Asmeninis albumas)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vadinamoji „PillTrek“ yra vos 7 mm skersmens ir 25 mm ilgio. Tačiau dėl nebrangių, mažai energijos reikalaujančių komponentų ji gali nustatyti elektrolitus, metabolitus, hormonus (tokius kaip serotoninas ir dopaminas) gliukozę, pH, jonų stiprumą ir temperatūrą. Šie biožymenys gali padėti identifikuoti ir stebėti tokias būkles kaip metabolinį sindromą (kuris didina širdies ligų ir diabeto riziką) ir uždegimą.

Tai gali padėti išvengti brangių ir invazinių virškinamojo trakto tyrimo metodų, tokių kaip endoskopija ir kompiuterinė tomografija (KT), kurie gali būti naudojami tik ligoninėse. Pastarieji metodai taip pat negali pateikti rezultatų realiuoju laiku.

Ši miniatiūrinis elektrocheminis išradimas atsirado dėl naujausių jutiklių medžiagų ir biožymenų matavimo metodų pokyčių. Profesorius Wei Gao pažymėjo, kad „PillTrek“ buvo sukurta kaip „labai universali platforma“ – t. y. į ją galima įdėti įvairius jutiklius, atsižvelgiant į tai, ką norima stebėti paciento žarnyne.

[Lenkija+Kuponai] Tik nuo 78€! Namams ir automobiliui. Mega daugiafunkciai siurbliai sutvarkys tokią betvarkę, kuri atrodė neįveikiama
6879 1

Specialus rinkinukas

Fantastiškos kainos

Kuponai

Ribotas kiekis

Iš Lenkijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „CROSIKO W07“ - daugiafunkcis siurblys

2) „CROSIKO C988“ - daugiafunkcis siurblys

Išsamiau

Siekdama išbandyti jo galimybes, komanda „PillTrek“ sėkmingai naudojo matuoti triušių pH, temperatūrą, gliukozės ir serotonino kiekį. Piliulė sukurta ilgalaikiam belaidžiam veikimui virškinimo trakte – o tai reiškia, kad gali likti organizme ir nuolat perduoti matavimus realiuoju laiku.

„Nuryjamos kapsulės turi didelį potencialą diagnozuojant, stebint ir valdant lėtines ligas, tačiau ankstesni prietaisai buvo labai riboti savo jutiklinėmis galimybėmis, veikimo trukme ir dydžiu, – pažymi straipsnio, kuriame išsamiai aprašoma „PillTrek“ ir kuris praėjusį mėnesį pasirodė žurnale „Nature Electronics“, bendraautorė Azita Emami. – Šis darbas yra svarbus žingsnis link prietaisų, kurie gali teikti reikšmingą medicininę informaciją pacientams ir gydytojams.“

 

Įdomu tai, kad prieš dvejus metus „Caltech“ sukūrė sistemą, skirtą belaidžiams nuryjamiems prietaisams stebėti 3D formatu, kai jie keliauja per žarnyną.

Komanda tikisi dar labiau patobulinti „PillTrek“ konstrukciją, kad ji taptų dar mažesnė ir sunaudotų dar mažiau energijos. Tai leistų jai ilgiau veikti organizme, kol prireiks naujos tabletės, rašo „New Atlas“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(6)
(0)
(6)

Komentarai ()