Paprastos gudrybės, naudojant oro kondicionierių: „jei žmonės tai žinotų, nekiltų jokių problemų“  ()

Vidurvasaryje užplūdę karščiai verčia stipriau atsukti oro kondicionierius, veikiančius biuruose, automobiliuose, parduotuvėse, kino teatruose, sporto klubuose ir namuose. Tačiau šių prietaisų skleidžiama vėsos ir gaivos kaina neretai būna didesnė nei įsivaizduojama: dėl netinkamos jų priežiūros ir naudojimo dažną kankina varginančios peršalimo ir infekcinės ligos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tiek medikai, tiek oro kondicionierių priežiūrą vykdantys pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų specialistai įsitikinę, kad šių problemų galima lengvai išvengti, jei tik kiekvienas atkreiptų dėmesį į svarbiausius kondicionierių priežiūros ir naudojimo ypatumus.

Peršalimo ligos – dėl netinkamo naudojimo

VšĮ Centro poliklinikos šeimos gydytojos Ritos Judzentavičienės teigimu, dažniausiai dėl oro kondicionierių sukeliamų peršalimo ir infekcinių ligų kreipiasi suaugusieji. Diagnozės įvairios – nuo gerklės skausmo iki anginos, nuo slogos iki sinusito. Tačiau oro kondicionieriaus sukelti negalavimai šiek tiek skiriasi nuo įprasto peršalimo: susirgusieji jaučia silpnumą, neturi aukštos temperatūros.

„Pagrindinė tokių susirgimų priežastis – staigūs temperatūrų skirtumai, prie kurių žmogaus organizmas nespėja prisitaikyti. Tokiu būdu susilpnėjus imunitetui, suaktyvėja virusai ir bakterijos, tampančios peršalimo priežastimi“, – teigia gydytoja, pridurdama, kad ypač didelis peršalimo pavojus susidaro tuomet, kai žmonės atsisėda į įkaitusį nuo saulės, neišvėdintą automobilį ir paleidžia oro kondicionierių visu pajėgumu.

Norint išvengti peršalimo ir infekcinių ligų, būtina atsižvelgti į vidaus ir lauko temperatūrų santykį, kuris turėtų būti ne didesnis kaip 6-8 laipsniai. „Darbe visuomet jausimės patogiai, jei už lango spengiant 30 laipsnių karščiui, patalpoje bus apie 23-24 laipsnius šilumos“, – sako R. Judzentavičienė.

Būtina nepamiršti, kad net ir kondicionuojamas patalpas reikia nuolat vėdinti, saugotis tiesioginės kondicionieriaus oro srovės, pasirūpinti tinkama apranga bei įrenginio priežiūra.

Alergijos ir infekcijos – dėl netinkamos priežiūros

Šeimos gydytoja neslepia, kad dažnai netinkamai prižiūrimi oro kondicionieriai tampa ne tk peršalimo, bet ir alerginių bei infekcinių ligų priežastimi. Neišvalytuose prietaisuose veisiasi virusai ir bakterijos, kurios su pirmu oro kondicionieriaus mygtuko paspaudimu išpučiami į patalpą ir patenka į kvėpavimo takus.

„Tai ypač pavojinga vaikams, todėl aš nuolat primenu, kad kiekviena priemonė reikalauja priežiūros, taip pat ir kondicionierius. Bent keletą kartų metuose būtina atlikti profilaktinius valymo darbus ir nepamiršti, kad ir šio prietaiso tarnavimo laikas turi ribas”, – teigia R. Judzentavičienė.

Paprastai oro kondicionieriai tarnauja apie 5-10 metų, tačiau priklauso ir nuo paties prietaiso bei jo montavimo darbų kokybės, taip pat naudojimo sąlygų bei dažnio, nuolatinio techninio aptarnavimo, valymo.

Daugėja ligų, daugėja ir gedimų

Pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų specialistai pastebi tendenciją, kad kartu su plūstančiųjų gydytis oro kondicionierių sukeltų ligų į gydymo įstaigas, padidėja ir norinčiųjų šalinti oro kondicionierių gedimus skaičius.

Pasak „Warranty Expert“ atstovo Roberto Undro, dažniausi oro kondicionierių gedimai vienaip ar kitaip būna susiję ir su žmonių sveikata, o kitaip tariant, su netinkama ir nepakankama šių prietaisų priežiūra.

„Jei vasaros sezono pradžioje tenka tvarkyti valdymo plokščių ir panašius gedimus, tai viduryje pasipila gedimai, susiję su nevalytais filtrais, kuriuose besikaupiančios dulkės bei bakterijos gali tapti įvairių pavojingų ligų priežastimi“, – tikina R. Undro.

Dėl šios priežasties „Warranty Expert“ pirkinių draudimo ir pratęstų garantijų specialistai pataria patikrinti kondicionierius dukart per metus – pavasarį ir rudenį. O patikrinimo metu ne tik išvalyti oro kondicionieriaus filtrus, bet ir dezinfekuoti patį įrenginį.

Džiaugiasi draudimu ir garantija

Nors oro kondicionierių priežiūra nereikalauja daug laiko ir jėgų, vis dėlto pastebima, kad tai – daug problemų žmonėms keliantys prietaisai. „Galbūt todėl, kad dar prieš keletą metų mūsų klimato juostos gyventojams tai nebuvo pats svarbiausias įrenginys. Tačiau keičiantis klimatui, vis daugiau asmenų ir organizacijų įsigyja ir įsirengia oro kondicionierius ir, jei vasarą jie daugelį atvėsina, tai mūsų garantinio remonto specialistams būna karštas darbymetis iki pat rudens“, – teigia „Warranty Expert“ atstovas R. Undro.

Specialistas neslepia, kad klientai džiaugiasi kartu su oro kondicionieriumi įsigiję Lietuvoje sparčiai populiarėjančias ir pirkinių draudimo bei pratęstų garantijų paslaugas, mat turintiems tokią buitinės technikos apsaugą, sugedęs įrenginys suremontuojamas ar pakeičiamas nauju net įvykus ir gamintojo garantijoje nenumatytiems įvykiams. Pratęsta garantija yra analogiška gamintojo suteiktai garantijai, tik galioja ilgiau – nuo 1 iki 5 metų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Diena.lt
Diena.lt
(13)
(8)
(5)

Komentarai ()