Tai bus amžiaus operacija: pristatyti žmogaus galvos persodinimo įrankiai  (5)

Italų chirurgas Sergio Canavero parodė unikalų deimantinė skalpelį, kuriuo jis nori pirmą kartą persodinti žmogaus galvą. Be to, buvo parodyta unikali virtualios realybės sistema.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Visas mokslo pasaulis seka Sergio Canavero rengimąsi pirmajam pasaulyje žmogaus galvos persodinimui. Ši operacija turėtų padovanoti naują gyvenimą Valerijui Spiridonovui, kamuojamam Werding–Hoffmann sindromo – sunkaus genetinio susirgimo, atimančio iš žmogaus galimybę judėti. Todėl dabar Spiridonovas prikaustytas prie invalido krėslo.

Paaiškėjo, kad Canavero praktiškai jau pasirengęs atlikti operaciją. Kaip įrodymą jis Glazge vykusioje spaudos konferencijoje specialų deimantinį skalpelį, kurį pavadino „aštriausiu ir tiksliausiu chirurginiu peiliu Žemėje“.Skalpelį sukūrė bioinžinierius Faridas Amirushas iš Ilinojaus universiteto Čikagoje. Šiuo įrankiu Canavero tikisi itin tiksliai atskirti nugaros smegenis nuo galvos smegenų. Nervų gijos turi būti kuo mažiau pažeistos.

Be to, dar buvo pristatyta virtualios realybės sistema, skirta operaciją patyrusiam žmogui geriau prisitaikyti prie naujo kūno. Planuojama treniruotis tiek prieš operaciją, tiek ir po jos. Sistemą sukūrė JAV kompanija Inventum Bioengineering Technologies.

Dar neurochirurgas paskelbė, kad jo kolegos iš P. Korėjos patvirtino anksčiau gautus eksperimentų su pelėmis rezultatus. Neseniai atliktas bandomasis „galvos persodinimas“. Tiksliau, specialistai perpjovė stuburą pelėms ir šuniui, o paskui pabandė atkurti prarastas gyvūnų funkcijas. Ryšiai tarp neuronų buvo suderinti į pažeistus nugaros smegenų regionus suleidus polietilenglikolio.

Žmogaus galvos transplantaciją chirurgas rengiasi 2017metais. Jam padės maždaug šimtas chirurgų, o pati operacija truks 36 valandas ir kainuos 12,8 milijonų dolerių.

I. Vedmenko

(61)
(3)
(58)

Komentarai (5)