Sergate depresija? Patarimas - eikite pasikapstyti po žemę (0)
Pasirodo būti gamtoje naudinga ne tik dėl gryno oro ar ramios aplinkos. Ypač naudingas užsiėmimas sveikatai - pasikapstymas po žemę. Ne tik dėl to, jog kažką pasodinus užaugs sveika daržovė ar vaisius, bet ir todėl, kad žemėje esančios kai kurios bakterijos žmogų veikia kaip antidepresantai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Su pelėmis atlikti eksperimentai parodė, jog žemėje esančios bakterijos Mycobacterium vaccae stimuliuoja imuninę sistemą ir tuo pačiu didina serotino gamybą. Serotinas - biologiškai aktyvi medžiaga, hormonas atliekantis labai svarbius procesus - jis reguliuoja miegą, nuotaiką, seksualumą, apetitą ir kitus su žmogaus savijauta susijusius dalykus.
Šios bakterijos jau buvo naudojamos medicinoje gydant tuberkuliozę ir netgi kovojant su vėžiu ir astma. Dabar Britanijos mokslininkai iš Bristolio universtiteto tvirtina, jog bakteriją galima naudoti ir depresijos gydymui. Apie tai praneša Cosmos Online.
Belieka prisiminti mūsų senolius, kurie gyvendami nepalyginamai sunkiau ir vargingiau visgi sirgo žymiai rečiau. Aišku, natūrali atranka, didesnis mirtingumas, tačiau pasirodo ir nepalyginamai sveikesnis gyvenimo būdas. Tai ką žmogus išmainė į civilizacijos pažangą, dabar iš naujo atrandama ir bandoma grąžinti cheminių preparatų dėka. Bet ar tai nepanašų į kelionę tiesiai per aplinkui? Gal tiesiog nereiktų atsisakyti visko kas susiję su senolių gyvenimu ir su kaimu?..