Auga susidomėjimas „sunkiaisiais vaistais“  (7)

Farmacijos kompanijos pradeda investuoti į tyrimus, kurių metu vandenilio atomas pakeičiamas į sunkesnį izotopą. Manoma, tai padidina vaistų veiksmingumą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kovo 16 dieną Leksingtono farmacijos koncernas Masačiusetse (JAV) paskelbė apie pirmą tyrimų fazę su antidepresantu paroksetinu. Šiandien jis garsėja kaip vienas plačiausiai vartojamų antidepresantų dėl savo stipraus ir greito poveikio depresijai. Į rinką pirmąkart juos išleido „GlaxoSmithKline“ 1992 metais pavadinimu „Seroxat“.

Leksingtono koncernas apkeitė vieną ar kelis vandenilio atomus (turinčius tik protoną) į deuterį, sunkųjį vandenilį, kuriame yra ir protonas ir neutronas. Įmonė tyrė deuterių vaistų poveikį gydant karščio pylimus ir stebėjo, ar naujieji vaistai nesukelia šalutinio poveikio. Tyrėjus ypač domino, ar naująją vaistų versiją galima būtų vartoti su kitais vaistais.

Tyrimas tiek su standartiniais, tiek su patobulintais vaistais atliktas su 94 moterimis. Deuterinė vaistų versija medžiagų apykaitai trukdė mažiau, todėl tyrėjai tikisi, kad ši versija geriau derės su kitais vaistais.

Teigiama, kad deuterio vaistai yra efektyvesni, nes stiprusis vandenilis gali sukurti stipresnius cheminius ryšius nei paprastas vandenilis.

„Nature“ rašo, kad didžiulės farmacijos kompanijos jau pradėjo „patentų karus“ dėl intelektualinių naujųjų vaistų nuosavybės teisių. O mokslininkai pradeda tyrimus su vaistais, kuriuos būtų galima pelningai parduoti, pavyzdžiui, deuterio vaistus nuo ŽIV.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)

Susijusios žymos: