Inovatyvaus verslo plėtra: verslo inkubavimas  (0)

Pasaulinė ekonominė krizė gali atverti puikias galimybes verslui tapti inovatyvesniu, todėl daugelis esamų ir pradedančių verslininkų aktyviai domisi verslo plėtros galimybėmis, nori atnaujinti verslą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ilgalaikėje perspektyvoje išlieka tik tokios įmonės, kurios sugeba būti novatoriškomis. Lietuvos Respublikoje teikiamos ir vis dar kuriamos įvairios inovacijų paramos paslaugos, kuriomis siekiama nacionaliniu lygmeniu skatinti verslo įmones kurtis ir tobulėti, tapti konkurencingesnėmis pasaulinėje ir vietos rinkoje. Tačiau Lietuva dar gerokai atsilieka inovatyvaus verslo pažangos atžvilgiu lyginant su kitomis vakarų Europos, JAV ar Rytų Azijos valstybėmis. Verslininkams, kurie siekia pradėti savo verslą, valstybė turi sudaryti palankesnes sąlygas ir nuolatos ieškoti būdų, kaip jas pakeisti dar palankesnėmis, kad ne tik krizės metu, būtų remiami verslūs asmenys, kurie gebėtų kurti inovatyvų verlą. Tokiu būdu Lietuvos ekonomiką pagyvintų ir atnaujintų naujai besikuriantis inovatyvus verslas. Šiame straipsnyje supažindinsime su vienu iš valstybės teikiamos paramos inovatyviam verslo skatinimo būdų – verslo inkubavimu.

Daugelis verslininkų neturi tinkamos erdvės ar noro pradėti verslo už savo namų ribos, t.y. surasti nuomoti biuro patalpas ir pasirūpinti kitomis gyvybiškai verslui svarbiomis funkcijomis. Visa tai tampa ne menka finansine ir fizinių pastangų našta kaip tik tuomet, kai finansai ir pastangos labiausiai reikalingi būtent verslo plėtrai. Šiuo atveju verslo inkubavimas gali tapti idealiu sprendimu jūsų verslui. Verslo inkubatoriai specialiai sukurti padėti įmonėms pradėti veiklą. Paslaugos inkubuojamiems ūkio subjektams teikiamos žemesne nei rinkos kaina.  Paprastai inkubatoriai suteikia:

•    Patrauklias erdves ir nuomos sąlygas.

•    Nemokamas verslo paramos paslaugas (telefonas, interneto ryšys, finansų apskaita, sekretorė, faksas ir kopijavimas, bibliotekos ir posėdžių salės).

•    Nuolaidos grupinėms paslaugoms (gyvybės, sveikatos, rizikos ir kt. draudimas).

•    Verslo ir technologinė pagalba, technologijų perdavimo paslaugos.

•    Pagalba pritraukiant kapitalą.

•    Ryšiai su kitais verslininkais, „angelais“, kurie gali padėti.

Pagrindinis ir svarbiausias verslo inkubatoriaus tikslas yra užauginti sėkmingą verslą, kuris yra pajėgus veikti nepriklausomai, tapti finansiškai gyvybingu. Toks verslas gali būti, kai yra remiami pradedantieji verslininkai, skatinamas naujų produktų, darbo vietų kūrimas, sumažinama verslo įmonių veiklos rizika ir padedama kūrybiškoms verslo įmonėms, turinčioms inovatyvių verslo idėjų, bet finansiškai silpnoms, tapti savarankiškomis ir konkuruoti rinkoje.

Atsižvelgiant į besivystančių verslo įmonių poreikį, Lietuvos Respublikoje yra sukurta infrastruktūra, teikianti paramą verslui ir inovacijoms, kuria yra siekiama skatinti inovatyvių verslo įmonių steigimą ir plėtrą bei užtikrinti kokybiškų, lengvatinėmis sąlygomis teikiamų verslo paslaugų prieinamumą Lietuvoje. Šiuo metu Lietuvoje veikia 42 verslo informacijos centrai ir 6 verslo inkubatoriai. Inovatyvioms įmonėms verslo inkubavimo ir kitos paslaugos taip pat gali būti teikiamos ir Lietuvos mokslo ir technologijų parkuose.

Deja, verslumo ir bendruomeniškumo skatinimas Lietuvoje dar nėra tapęs prioritetine kryptimi, o vyriausybės ir mokslo įstaigų dėmesys yra nepakankamas steigiant „pumpurines“ (angl. spin-off) įmones, ar tiesiog komercializuojant mokslo rezultatus.

Tomas Pranckevičius 
Žinių ekonomikos forumas

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)