Strategijos „Europa 2020” įgyvendinimas: kaip keisis Lietuvos aukštojo mokslo sistema?  (0)

Lietuvos aukštojo mokslo vaidmuo pažangios šalies vizijoje, ES reikalavimai aukštųjų mokyklų kokybei ir efektyvumui, studentų socialinė ir ekonominė aplinka – Europos lyderių numatytas aukštojo mokslo gaires aptars studentai, akademinės bendruomenės atstovai ir politikai Lietuvos studentų atstovybių sąjungos (LSAS) konferencijoje „Strategija „Europa 2020”: kaip keisis Lietuvos aukštojo mokslo sistema?“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Strategijoje „Europa 2020“ itin didelis dėmesys skiriamas švietimo sistemai. Strategijos programose numatomos priemonės visų pakopų išsilavinimo prieinamumui gerinti, jaunimo užimtumui didinti, kelti mobilumo rodiklius bei užtikrinti aukštojo mokslo kokybinius reikalavimus. Šie tikslai yra gana ambicingi ne tik Lietuvai, bet ir visai Europai, tačiau džiugu, kad Europos aukštojo mokslo erdvei pirmą kartą iškelti realūs, apčiuopiami ir visoms valstybėms narėms vienodi reikalavimai.“, - sako LSAS prezidentas Arūnas Mark.

LSAS primena, jog Europos strategija yra numačiusi gaires kelti aukštojo mokslo prieinamumo lygį, mažinti mokyklos nebaigusių asmenų skaičių iki 10 proc., gerinti aukštojo mokslo sistemos kokybę ir stiprinti jos tarptautinį patrauklumą, sudaryti sąlygas modernizuoti darbo rinką, kad būtų didinamas užimtumas ir užtikrinamas socialinių modelių tvarumas.

„Konferencija siekiame apžvelgti naujus iššūkius, kylančius šalies ir Europos lygiu, aukštajam mokslui, įvertinti jų aktualumą Lietuvai bei identifikuoti pokyčius, reikalingus atskirose švietimo sistemos dalyse.“, - teigia A.Mark.

Konferencijoje taip pat bus apžvelgtas jaunimo užimtumo kriterijų įgyvendinimas, valstybės ūkio ir specialistų poreikio planavimas, kūrybiškos ir inovatyvios valstybės idėjos įgyvendinimo sąlygos, efektyvus ir poreikius atitinkantis lėšų panaudojimas užtikrinant prieinamumą socialine parama.

Konferencijoje pranešimus skaitys LR Švietimo ir mokslo bei Ūkio ministerijų atstovai,  VŠį „Lietuvos inovacijų centras“, Valstybinio studijų fondo, Švietimo mainų ir paramos fondo, Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Švietimo politikos centro atstovai.

Konferencija yra įžanginė rugsėjo 23-26 dienomis vyksiančios LSAS VIII-osios konvencijos dalis, kurioje dalyvaus apie 200 žmonių. Konferencijos pabaigoje, LSAS 10-ojo gimtadienio proga, bus įteikti padėkos raštai žmonėms puoselėjantiems akademines vertybes.

Konferencija „Strategija „Europa 2020“: kaip keisis Lietuvos aukštojo mokslo sistema?“ vyks š.m. rugsėjo 23 d. (ketvirtadienį), LR Seimo Kovo 11-osios salėje, nuo 13.00 val. iki 16.30 val. (įėjimas per I ir III Seimo rūmus).

Konferencijos darbotvarkė

13.00 – 13.30

Sveikinimo kalbos

13.30 – 13.45

„Strategijos „Europa 2020“ prioritetai: kokybė, inovacijos, studentų socialinė ir ekonominė aplinka, mobilumas“

Arūnas Mark, Lietuvos studentų atstovybių sąjungos prezidentas

13.45 – 14.00

„Lietuvos aukštojo mokslo vaidmuo pažangios šalies vizijoje“

Gintaras Steponavičius, LR Švietimo ir mokslo ministras

14.00 – 14.15

„ES reikalavimai aukštųjų mokyklų kokybei ir efektyvumui. Kaip turės keistis Lietuvos aukštosios mokyklos?“

Pranešėjas derinamas

14.15 – 14.30

„Kūrybiška ir inovatyvi valstybė – kokių žingsnių ir terpės trūksta?“

Kastytis Gečas, VŠĮ „Lietuvos inovacijų centras” direktorius

14.30 – 15.00

Kavos pertrauka

15.00 – 15.15

„Užimtumo kriterijų įgyvendinimas. Valstybės ūkio ir specialistų poreikių planavimas“

LR Ūkio ministerijos atstovas

15.15 – 15.30

„Studentų socialinė ir ekonominė aplinka – studijų proceso rezultatus lemiantis veiksnys“

Olga Suprun, Vilniaus universitetas, Filosofijos fakulteto Švietimo politikos centras, jaunesnioji mokslo darbuotoja

15.30 – 15.45

„Užtikrinanti prieinamumą socialinė parama. Efektyvus ir poreikius atitinkantis lėšų panaudojimas“

Sigitas Renčys, Valstybinio studijų fondo direktorius

15.45 – 16.00

„Dėstytojų ir studentų mobilumo įtaka studijų kokybei. Mokymosi visą gyvenimą iššūkis Lietuvos švietimo sistemai“

Daiva Šutinytė, Švietimo mainų paramos fondo direktorė

Įėjimas į LR Seimo rūmus ribojamas, todėl prašytume iš anksto el. paštu info@lsas.lt atsiųsti dalyvausiančių asmenų duomenis (vardas, pavardė), jiems bus paruošti leidimai bei atvykus į konferenciją nepamiršti pasiimti ir asmens dokumento.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: