Ką pasirinkti kompiuteriniams žaidimams – galingą stacionarų kompiuterį ar konsolę?  ()

Kompiuterinių žaidimų entuziastams gali kilti dilema – pirkti galingą stacionarų kompiuterį ar žaidimų konsolę? Kaip nuspręsti, kuris pasirinkimas tinka labiau? Šiame straipsnyje detaliai aptarsime abu variantus, pristatysime populiariausius žaidimų kompiuterių ir konsolių modelius bei padėsime priimti sprendimą.



© Alena Darmel (Public Domain) | https://www.pexels.com/photo/man-in-plaid-shirt-holding-his-headset-7862520/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Techninės charakteristikos, pritaikymas, naudojimo sudėtingumas – spauskime „Enter“ ir išsiaiškinkime šias bei kitas stacionarių kompiuterių ir žaidimų konsolių ypatybes.

Stacionarūs kompiuteriai žaidimams: privalumai ir trūkumai

Į žaidimus orientuoti stacionarūs kompiuteriai skiriasi nuo įprastų kompiuterių įspūdingu našumu ir aukšta vaizdo kokybe. Tai užtikrina nepriekaištingą patirtį net ir žaidžiant aukščiausios kokybės žaidimus. Aptarkime šio pasirinkimo privalumus ir trūkumus kiek plačiau.

Privalumai:

  • Išskirtinis galingumas. Paprastai šie kompiuteriai turi itin galingas vaizdo plokštes, tokias kaip „Nvidia GeForce RTX“ serija. Taip pat jie išsiskiria ir galingais procesoriais – pavyzdžiui, „Intel Core i7“ ar „AMD Ryzen 7“.
  • Atnaujinimo galimybės. Stacionarių kompiuterių procesorius, vaizdo plokštė ar kiti komponentai gali būti dažnai atnaujinami. Taip užsitikrinsite, kad jūsų įrenginys visada atitiks naujausius žaidimų reikalavimus.
  • Plačiausias žaidimų pasirinkimas. Stacionariu kompiuteriu galėsite žaisti pačius įvairiausius kompiuterinius žaidimus: nuo klasikinių iki nepriklausomų kūrėjų siūlomų eksperimentų. Be to, kompiuteris suteikia galimybę daugelį žaidimų modifikuoti patiems.
  • Universalumas. Net ir specialiai žaidimams pritaikyti kompiuteriai puikiai tinka ir darbui, mokslams ar kūrybiniams projektams: vaizdo redagavimui, animacijai, programavimui.
  • Tikslesnis valdymas. Dažnai klaviatūra ir pelė gali padėti tiksliau valdyti veiksmus. Tai ypač svarbu žaidžiant šaudyklių tipo ar strateginius žaidimus.
[Black Friday] Lietuvių „NordVPN“ skelbia beprotišką pasiūlymą! 74 % nuolaida + 3 mėn. nemokamai (Video)
7027 1 1

Lietuvių sukurtas „NordVPN“ technologijos.lt portalo skaitytojus informuoja, kad Black Friday proga visiems paruošė ypatingą pasiūlymą.

Išsamiau

Trūkumai:

  • Aukšta pradinė kaina. Galingas stacionarus kompiuteris kainuoja daugiau nei konsolė. Tačiau, dėl galimybės keisti ir atnaujinti komponentus, tokia investicija gali ilgainiui atsipirkti.
  • Sudėtingas optimizavimas. Stacionarių kompiuterių konfigūracija yra kur kas sudėtingesnė nei konsolės ir gali pareikalauti daugiau žinių bei dėmesio. Naujokams tai gali būti šioks toks iššūkis.
  • Mobilumo trūkumas. Žodis „stacionarus“ reiškia, kad tokio kompiuterio negalėsite lengvai atsinešti pas draugus ar giminaičius. Taigi, žaisti dažniausiai teks tik namuose.

Populiariausi vartotojų pasirinkimai

Stacionarus kompiuteris „Intop RM31845NS“

Senukai.lt (Asmeninis albumas)

Specifikacijos:

  • Procesorius: „Intel Core i5-12400F“
  • Vaizdo plokštė: „Nvidia GeForce RTX 4070“
  • Operatyvioji atmintis: 16 GB DDR4
  • Kietasis diskas: 1 TB SSD

 

Tai puikus pasirinkimas ieškantiems našaus stacionaraus kompiuterio už prieinamą kainą. Dėl galingo procesoriaus ir pažangios „RTX 4070“ plokštės, šis modelis puikiai susidoros net su pačiais pažangiausiais žaidimais. Jis turi ir „SSD“ diską, kuris užtikrins greitą įkrovimą ir duomenų perdavimą. Galiausiai, šis kompiuteris išsiskiria savo dizainu – grūdinto stiklo šoninis skydelis ir perforuotas priekis sukuria efektingą įspūdį.

Stacionarus kompiuteris „Intop Intel Core i7-14700F“

Senukai.lt (Asmeninis albumas)

Specifikacijos:

  • Procesorius: „Intel Core i7-14700F“
  • Vaizdo plokštė: „Nvidia GeForce RTX 4070 Super“
  • Operatyvioji atmintis: 32 GB DDR5
  • Kietasis diskas: 1 TB SSD

Šis modelis siūlo dar daugiau nei ankstesnis – dar didesnis našumas, dar galingesnis procesorius ir dar didesnė operatyvioji atmintis. Tai žaidimų kompiuteris, kuris idealiai tiks ir sudėtingiausios grafikos žaidimams ir intensyviam darbui.

Žaidimų konsolės: privalumai ir trūkumai

Žaidimų konsolės – tai įrenginiai, skirti išskirtinai vaizdo žaidimams. Įdėmiau pažvelkime į jų privalumus ir trūkumus.

 

Privalumai:

  • Nesudėtingas naudojimas. Tai iš anksto sukonfigūruoti įrenginiai. Jums tereikia prijungti konsolę prie televizoriaus ir leistis į žaidimų pasaulį.
  • Prieinama kaina. Žaidimų konsolės paprastai yra pigesnės nei galingi stacionarūs kompiuteriai, o pačios pažangiausios konsolės savo kaina gali prilygti vidutinio galingumo kompiuteriui.
  • Specialios funkcijos. Pažangios konsolės, tokios kaip „PS5 Pro“, turi specialius valdiklius, kurie suteikia galimybę jausti fizinius pojūčius.

Trūkumai

  • Technologinis senėjimas. Konsolės negali būti atnaujintos, todėl po kelių metų jos gali neatitikti naujausių žaidimų reikalavimų.
  • Papildomos išlaidos. Norėdami žaisti internetu su draugais arba naudotis kai kuriomis funkcijomis, turėsite įsigyti papildomas prenumeratas, pavyzdžiui, „PlayStation Plus“.
  • Mažesnis grafikos našumas. Nors naujausios konsolės siūlo įspūdingą grafiką, ji negali aplenkti pačių galingiausių stacionarių kompiuterių galimybių.

Žaidimų konsolė „Sony PlayStation 5 Pro“

Senukai.lt (Asmeninis albumas)

Ši konsolė yra viena populiariausių rinkoje. Dėl pažangių technologijų ji suteikia galimybę mėgautis įspūdingais vaizdo žaidimais. Tai natūrali 4K raiška, dirbtiniu intelektu paremta vaizdo kokybės gerinimo sistema bei stabilų interneto ryšį garantuojanti „Wi-Fi 7“ technologija.

 

Konsolė „PS5 Pro” yra idealus pasirinkimas norintiems žaisti tiek naujausius, tiek senesnius, PS4 kolekcijos, žaidimus. Dėl gero suderinamumo ir didelės „SDD“ talpos šis įrenginys išliks aktualus rinkoje dar ne vienerius metus.

Palyginimas: kada pirkti žaidimų kompiuterį, o kada – konsolę?

Siekiant padėti jums lengviau nuspręsti, kurį variantą rinktis – dalijamės lentele, apžvelgiančia abu pasirinkimus.

Kriterijus

Stacionarus žaidimų kompiuteris

Žaidimų konsolė

Našumas

Itin didelis ir gali palaikyti aukštos kokybės grafiką ir netgi VR.

Ribotas, optimizuotas konkretiems žaidimams.

Aparatūros atnaujinimas

Galima atnaujinti bet kurį komponentą.

Komponentų atnaujinti negalima.

Žaidimų pasirinkimas

Platus, įskaitant modifikacijas ir klasikinius žaidimus.

Išskirtiniai konsolių žaidimai.

Naudojimo paprastumas

Reikalingos techninės žinios dėl konfigūravimo.

Lengva naudoti iškart po prijungimo.

Ilgaamžiškumas

Ilgaamžis, jei reguliariai atnaujinami komponentai.

Ribotas, nes nėra galimybės atnaujinti komponentų.

Universalumas

Tinka ne tik žaidimams, bet ir darbui ar mokslams.

Skirta tik žaidimams ir pramogoms.

Vieta ir mobilumas

Užima daugiau vietos, sunku perkelti.

Kompaktiška, lengva perkelti ir prijungti.

Interneto ryšys

Greitas ir stabilus, bet priklauso nuo įrangos.

Optimizuotas tinklo žaidimams, pavyzdžiui, „Wi-Fi 7 PS5“.

 

 

Apibendrinant galima pasakyti, kad stacionarus žaidimų kompiuteris yra puikus pasirinkimas labiau patyrusiems žaidėjams, ieškantiems universalaus ir ilgalaikio sprendimo. Kita vertus, jeigu jums svarbiau paprastas naudojimas ir norite žaisti tik klasikinius žaidimus – rinkitės žaidimų konsolę.

Gera žinia ta, kad viską patogiai surasite Senukai.lt elektroninėje parduotuvėje. Čia jūsų laukia ne tik straipsnyje plačiau pristatyti stacionarūs kompiuteriai bei „Sony PlayStation 5 Pro“, bet ir daugiau žaidimų kompiuterių, konsolių variantų bei įvairiausių priedų.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai ()

Susijusios žymos: