Dviračių saugumas: kaip apsaugoti save ir kitus? ()
Dviračių kultūra Lietuvoje kasmet auga – vis daugiau žmonių pasirenka šią transporto priemonę ne tik dėl sveikatingumo, bet ir dėl ekologijos bei patogumo. Ir nenuostabu, nes tai kone vienintelis sportas, kuriuo užsiimti be diskomforto gali ir visiškai jokio fizinio pasiruošimo neturintys žmonės. Visgi, kaip ir kiekvienam kitam transportui, dviračiams reikia užtikrinti tinkamą saugumą, kad tiek Tu, tiek kiti dalyviai kelyje jaustumėtės saugiai. Balcia draudimo atstovai dalinasi patarimais, kaip apsaugoti save ir kitus kelyje, važiuojant dviračiu.

© freepik (Public Domain) | https://www.freepik.com/free-photo/girl-riding-bike_9486305.htm#fromView=search&page=1&position=10&uuid=f79c499a-bc28-4fcd-b88b-d7c09fae129b&query=Portrait+girl+riding+bike
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Šalmas – privaloma apsaugos priemonė
Pirmas ir svarbiausias dalykas, kuris turi tapti kasdieniu įpročiu, važiuojant dviračiu, yra šalmas. Tai paprasčiausia, bet efektyviausia priemonė, kuri gali išgelbėti Tavo gyvybę. Nors daugelis vis dar mano, kad šalmas nėra būtinas, statistika rodo, kad jis gali ženkliai sumažinti sužalojimų sunkumą kritimo atveju. Verta paminėti, kad dviratininkų traumos sudaro 14 proc. visų traumų. Šalmas apsaugo galvą ir smegenis nuo rimtų traumų, ypač kai dviračių avarija įvyksta dideliu greičiu.
Saugaus vairavimo principai
Net jei esi patyręs dviratininkas, svarbu laikytis kelių eismo taisyklių ir visada būti atsargiam. Dviračių saugumas priklauso ne tik nuo Tavo saugos priemonių, bet ir nuo elgesio kelyje.
Be to, svarbu užtikrinti, kad būtum gerai matomas kelyje. Rekomenduojame dėvėti atšvaitus ant drabužių, pirkti dviračius su integruotais šviesos šaltiniais ir įsitikinti, kad dviratis turi priekinius ir galinius žibintus. Tai ne tik padės Tau geriau matyti kelią, bet ir leis kitiems eismo dalyviams laiku pastebėti Tave.
Tinkama dviračio priežiūra ir techninė būklė
|
Vienas iš svarbiausių aspektų, užtikrinančių Tavo saugumą kelyje, yra Tavo dviračio būklė. Nuolat tikrink savo dviratį – ypač stabdžių, padangų ir velenų sistemą. Blogai sureguliuotas dviratis gali sukelti avarijas ir grėsmę Tavo saugumui. Prieš kelionę patikrink, ar visi komponentai veikia taip, kaip turi. Reguliarus dviračio techninis aptarnavimas užtikrins, kad galėsi mėgautis saugia ir sklandžia kelione.
Asmeninis draudimas – papildoma apsauga
Dviračių sportas – ne tik malonumas, bet ir rizika. Nors dviračiai yra viena iš mažiausiai kenksmingų transporto priemonių, važiuojant jais rizikuojama susižeisti ar patirti traumą. Tokiu atveju asmens draudimas tampa papildoma finansinio saugumo priemone. Draudimas gali padengti išlaidas, susijusias su sužalojimais, gydymu ar net nedarbingumu po nelaimingo atsitikimo.
Apsaugok save ir kitus – civilinės atsakomybės draudimas
Jei Tavo dėl netyčinių veiksmų važiuojant dviračiu kitas žmogus patiria žalą, gali kilti teisinių ir finansinių problemų. Norėdamas apsaugoti save ir kitus, apsvarstyk galimybę įsigyti civilinės atsakomybės draudimą. Civilinis draudimas padės Tau apsaugoti save nuo nemalonių finansinių pasekmių, jei dėl Tavo klaidos kitas žmogus patirtų sužalojimų ar būtų sugadintas jo turtas.
Draudimas užtikrins, kad net ir atsitikus nelaimei, nebūsi paliktas su dideliais finansiniais įsipareigojimais. Ši draudimo rūšis itin vertinga, nes gali atsitikti, kad per netyčinį manevrą sugadinsi kito asmens turtą arba sukelsi nelaimingą atsitikimą.
Dviračių saugumas prasideda nuo atsakingo elgesio kelyje, tinkamų apsaugos priemonių ir tinkamos draudimo apsaugos. Civilinės atsakomybės ir asmeninis draudimas gali suteikti papildomą saugumą ir užtikrinti, kad net ir įvykus nelaimei, viskas būtų sprendžiama greitai ir efektyviai. Palaikydamas saugumo standartus kelyje ir pasikliaudamas tinkamu draudimu galėsi džiaugtis dviračių kelionėmis ramia galva!