„Pavydi Lietuvai. Visoje Europoje“  ()

70 didžiausių Lietuvos verslų vienijanti asociacija „Investors’ Forum“ siekia, kad šalis taptų pirmuoju investuotojų pasirinkimu Europos Sąjungoje. Kaip sako asociacijos vadovas Vytautas Šilinskas, Lietuvos investicinis patrauklumas – tikra sėkmės istorija, bet šiandien investicinė aplinka susiduria su rimtais iššūkiais.


Vilnius
Vilnius
© EvgeniT (Pixabay Content Licence)|https://pixabay.com/photos/vilnius-night-city-urban-landscape-2181373/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

70 didžiausių Lietuvos verslų vienijanti asociacija „Investors’ Forum“ siekia, kad šalis taptų pirmuoju investuotojų pasirinkimu Europos Sąjungoje. Kaip sako asociacijos vadovas Vytautas Šilinskas, Lietuvos investicinis patrauklumas – tikra sėkmės istorija, bet šiandien investicinė aplinka susiduria su rimtais iššūkiais.

Nuo pat nepriklausomybės atkūrimo 1990-aisiais Lietuvos ekonomika augo itin sparčiai – tai liudija sparčiausia Europoje didėję atlyginimai ir augusi gyventojų perkamoji galia. Tačiau, anot V. Šilinsko, šios sėkmės nebūtų be užsienio kapitalo. Nepaisant sovietmečiu puoselėto industrializacijos naratyvo, 1990-aisiais Lietuvoje daugiau nei penktadalis gyventojų vis dar dirbo žemės ūkyje – tuo metu išsivysčiusiose Vakarų šalyse tą patį maisto kiekį pagamindavo vos 1–5 proc. darbuotojų.

Tarptautinės investicijos atnešė taip reikalingo kapitalo, pažangiausius įrenginius, kontaktus su klientais vakaruose ir modernesnę vadybą. Visa tai padėjo Lietuvai pereiti prie aukštesnės pridėtinės vertės ekonomikos.

Aliexpress rinkinukas! Fantastiškų kainų ir galimybių vaizdo registratoriai, multimedijų sistemos, baterijų-akumuliatorių testeriai ir turbo pūtikliai-siurbliai (Video)
6942

Specialus rinkinukas

Labai ribotas kiekis

Sutvarkyti visi mokesčiai

Greitas ir saugus pristatymas

1) „TUERBB T-B5319R“ - automobilinis vaizdo registratorius

2) „Fiizreal X50“ - labai mobilūs, rankiniai pūtikliai-siurbliai

3) „Fiizreal PBRM-1“ - baterijų-akumuliatorių testeris (tikriklis)

4) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - B5)

Išsamiau

„Lietuva jau kurį laiką atrodo taip gerai, kad net estai pradeda pavydėti, – sako V. Šilinskas. – Neseniai dalyvavau diskusijoje su užsienio investuotojais, kurie juokavo, jog lietuviai varo estus į neviltį – jų ekonomika traukiasi jau ketvirtą ketvirtį, o Lietuva fiksuoja vieną sparčiausių augimų visoje Europoje.“

Remiantis Valstybės duomenų agentūros duomenimis, per pastarąjį dešimtmetį tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje nuosekliai augo. Jei 2013 metais jų vertė siekė 14,2 mlrd. eurų, tai 2023-iaisiais – 29,9 mlrd. eurų. Daugiausia Lietuvoje investuojančių šalių sąraše – Vokietija, Švedija ir Estija. Užsienio investuotojai dažniausiai renkasi finansų ir draudimo sektorių, apdirbamąją gamybą bei nekilnojamojo turto operacijas – šios sritys jiems atrodo patraukliausios.

 

Vis dėlto pastaraisiais metais užsienio investuotojų nuotaikos keičiasi. Pasak asociacijos vadovo, kai kurie užsienio investuotojai Lietuvą mato „karo fronte“ – jie nerimauja dėl Rusijos karo Ukrainoje ir todėl šiuo metu nedrįsta investuoti mūsų šalyje.

„Pirmiausia reikia parodyti, kokia Lietuva yra iš tiesų – čia gražu, saugu ir žmonės šypsosi, – sako V. Šilinskas. – Antra, potencialiems investuotojams reikia kalbėti ne su tais, kurie informacijos semiasi iš antraščių, bet su tais, kurie ją iš tiesų žino. Pavyzdžiui, organizavome susitikimus su pareigūnais ir ministrais, iš vidaus matančiais situaciją – jie verslo bendruomenei pristatė ekspertinę grėsmių analizę.“

V. Šilinskas taip pat įvardijo sektorius, kurie šiuo metu labiausiai traukia užsienio investuotojus Lietuvoje – tai lazerių technologijos, biotechnologijos ir gynybos pramonė. Būtent pastarojoje srityje jis mato didžiausią augimo potencialą: poreikis šiai sričiai didėja, o investicijos jau numatomos.

 

Anot V. Šilinsko, „Investors’ Forum“ tikslas – parodyti Lietuvą ne tik kaip patraukliausią investicijoms ES šalį, bet ir kaip aukštos kvalifikacijos valstybę. „Nebesame pigios darbo jėgos šalis. Šiandien galime konkuruoti kokybe, greičiu ir gebėjimu prisitaikyti prie pokyčių. Tai – mūsų stiprybė“, – įsitikinęs V. Šilinskas.

Kaip įrodymą jis pateikia Lietuvos gebėjimą reaguoti į krizines situacijas: „Kai prasidėjo karas Ukrainoje, Latvijos ir Estijos parlamentarai dar tik svarstė, kaip į darbo rinką įtraukti ukrainiečius, o Lietuvoje jie jau dirbo. Kai Baltarusijoje kilo protestai, mes buvome tarp pirmųjų, kurie pakvietė IT įmones persikelti į Lietuvą.“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(2)
(2)
(0)

Komentarai ()