Marsaeigio "Curiosity" paslaptys – iš pirmų lūpų Vilniuje  (0)

Kai visas pasaulis užgniaužęs kvapą laukia žinių apie marsaeigio „Curiosity“ misiją ir jo vykdomas gyvybės paieškas marse, Lietuvos mokslo ir technikos entuziastai apie šios misijos specifiką galės pasiklausyti ir netgi paklausinėti žmogaus, realiai prisidėjusio prie „Curiosity“ kūrimo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Lietuvių kilmės profesorius Jonas Žmuidzinas iš Kalifornijos technologijos universiteto, lapkričio 28 dieną skaitys pranešimą tarptautinėje kosmoso konferencijoje „SEMWO 2012“.

Astrofizikas Jonas Žmuidzinas dirba toje pačioje NASA reaktyvinių variklių laboratorijoje (angl. - NASA Jet Propulsion Labaratory), kurioje buvo modeliuojamas ir konstruojamas žymusis marsaeigis. Daugiau kaip dvidešimt metų profesoriaus veikla yra tiesiogiai susijusi su įvairių kosmoso aparatų kūrimu.

Konferencijos „SEMWO 2012“ teigimu, Jonas Žmuidzinas savo pranešime aptars naujausius technologinius pasiekimus – jau sukurtus ir šiuo metu kuriamus kosminius aparatus, valdomus per didelį nuotolį ir galinčius perduoti didelį kiekį geros kokybės informacijos. Atskiras dėmesys bus skirtas ir „Curiosity“ misijai raudonojoje planetoje.

Trečią kartą vykstančią tarptautinę konferenciją „SEMWO 2012“ organizuoja Lietuvos kosmoso asociacija, bendradarbiaudama su Kosmoso mokslo ir technologijų institutu. Konferencijos globėjai – Lietuvos Respublikos Susisiekimo ir Ūkio ministerijos. Renginio dalyvius pasveikins ir JAV ambasados Lietuvoje atstovai.

Daugiau informacijos apie konferenciją „Space Economy in the Multipolar World, 2012 (SEMWO 2012)“ galima rasti ir užsiregistruoti Lietuvos kosmoso asociacijos internetiniame puslapyje, adresu http://www.space-lt.eu/.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(2)
(0)
(11)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: