Metalo detektoriumi žemę tyrinėjęs vyras rado gryno aukso gabalą, jo vertė – 35 000 eurų  ()

35 metus metalo detektoriumi lobių ieškantis Richardas Brockas atrado vieną įspūdingiausių savo laimikių – aukso gabalą. Tai yra didžiausias kada nors Anglijoje rastas aukso grynuolis, sveriantis 64,8 gramus. Šią brangenybę aukcione tikimasi parduoti už daugiau nei 37 tūkst. JAV dolerių (apie 35 tūkst. eurų).


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© MonikaP (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/treasure-hunt-probe-metal-detector-2206089/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Aukso grynuolį vyras rado praėjusių metų gegužę tyrinėdamas žemę Šropšyro grafystėje, vakarų Anglijoje.

Pasak vyro, jo metalo detektorius buvo senas ir prastai veikiantis, tačiau tai nesukliudė aptikti įspūdingą lobį. R. Brokas akcentavo, kad svarbu yra ne įranga, o atidumas ir pastabumas.

Aukso gabalą radęs lobių ieškotojas „negalėjo patikėti tuo, ką aptiko paieškos vietoje“, tačiau kol kas nėra žinoma, kaip aukso grynuolis ten atsirado.

[Vokietija] 2in1 dulkių siurblys tik 37,19€! Laidinis, 650W, 14kPa, HEPA filtras ir kt. Paskutiniai vienetai („ENCHEN V1“)
3247

Nuostabi kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Puikių savybių

Ribotas kiekis

Išsamiau

Dabar aukcionų namai „Mullock Jones“ vykdo internetinį aukcioną, kuris baigsis balandžio 1 dieną. Tikimasi, kad aukso grynuolis bus parduotas mažiausiai už 37 000 JAV dolerių (maždaug 35 000 eurų).

Anot aukciono namų vadovo ir vertintojo Beno Joneso, šis grynuolis yra „retas radinys“. Manoma, kad aukso gabalas šioje vietoje galėjo atsidurti įvairiausiais būdais, mat čia kadaise buvo nutiestas Velso kelias/geležinkelio linija.

 

Didžiausias kada nors Jungtinėje Karalystėje rastas aukso grynuolis svėrė 121,3 gramo ir buvo aptiktas vienoje Škotijos upėje 2019-aisiais.

Parengta pagal CNN, The Guardian, LiveScience, Mullock Jones, Delfi arch. inf.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(9)
(0)
(9)

Komentarai ()