Surado išskirtinį akmens amžiaus laikų palaidojimą (Foto)  ()

Archeologai Vokietijoje aptiko neolito laikų kapavietę, kurioje yra žmonių ir gyvūnų palaikų bei vežimo, kuris galėjo būti senovinio ritualo dalis, liekanų.


Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Niner09 (Free Pixabay license) | https://pixabay.com/photos/halloween-skeleton-spooky-scary-3204745/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kasinėjimų vieta yra pramoniniame parke netoli Magdeburgo – Vokietijos Saksonijos-Anhalto žemės sostinės. Joje yra pora 6000 metų senumo paminklinių pilkapių, kuriuose palaidoti keli asmenys, teigiama Saksonijos-Anhalto valstybinės paminklų apsaugos ir archeologijos tarnybos pranešime.

Tačiau vienas palaidojimas ypač išsiskiria: tyrėjai mano, kad jis gali būti ritualinės aukos dalis. Tokia išvada daroma atsižvelgiant į unikalų 35–40 metų amžiaus vyro skeletą, dviejų galvijų ir vežimo, kurie buvo išdėstyti taip, kad sudarytų „vežimo su važnyčiotoju arba plūgo, traukiamo galvijų, sceną“.

[Vokietija] 2in1 dulkių siurblys tik 37,19€! Laidinis, 650W, 14kPa, HEPA filtras ir kt. Paskutiniai vienetai („ENCHEN V1“)
3247

Nuostabi kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Puikių savybių

Ribotas kiekis

Išsamiau

 

Tyrėjai pabrėžė radinio svarbą, nes jis „simbolizuoja, kad kartu su galvijais dievams buvo paaukotas ir svarbiausias turtas – pragyvenimo šaltinis“.

Vieną iš pilkapių archeologai priskyrė Baalbergo žmonėms – neolito kultūrai, gyvavusiai Vokietijoje 4100–3600 m. pr. m. e. Tame piliakalnyje yra dvi didelės trapecijos formos medinės laidojimo kameros, kurių ilgis 20 m ir 30 m. Kiekviena kamera yra nutolusi viena nuo kitos maždaug 200 m atstumu.

 

Maždaug prieš 5000 metų teritorija, skirianti abu piliakalnius, buvo naudojama kaip „procesijų kelias, kuriame buvo aukojami galvijai ir laidojami žmonės“, teigiama pareiškime. Mokslininkai ritualinį šios teritorijos naudojimą pavadino „stulbinančiu“ ir padarė išvadą, kad ši teritorija „ilgą laiką buvo svarbi priešistoriniams žmonėms“, rašo „Live Science“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(6)
(0)
(6)

Komentarai ()