„Prarasta amžiams.“ Kas nutiko „Titanikui“ (Foto, Video)  ()

Neseniai vykusios ekspedicijos į „Titaniką“ metu mokslininkai išsiaiškino, kad nuskendusiame laive sunyko kultinė vieta.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-09-03 „Prarasta amžiams.“ Kas nutiko „Titanikui“ (Foto, Video)  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nuskendęs „Titanikas“ pamažu irsta, šį kartą laivas prarado labiausiai atpažįstamą dalį – turėklą laivo priekyje, rašo BBC.

Laivo nosį ir turėklą ant jo įamžino to paties pavadinimo filmo „Titanikas“ personažai Džekas ir Rouz. Neseniai nardant į „Titaniką“, padedant giliavandenių robotų, mokslininkai atrado, kad laivas prarado savo garsiuosius turėklus. Tai atsitiko po daugiau nei 100 metų, praleistų jūros dugne.

Liūdnai pagarsėjęs laivas nuskendo 1912 metų balandį atsitrenkęs į ledkalnį. Žuvo 1517 žmonių.

[Vokietija+Mažiausia kaina istorijoje!] Pasigaminkite elektros patys: 1200W, 5 menčių, S tipo mini vėjo turbinos generatoriaus komplektas
10672 3

Mažiausia kaina istorijoje

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

„Titaniko laivapriekis tapo tikrai ikoniškas, įamžintas popkultūroje ir yra būtent toks, kokį įsivaizduojate, kai galvojate apie laivo avariją. Dabar ta vieta prarasta amžiams“, – sakė ekspedicijai vadovavusi Tomasina Ray iš „RMS Titanic Inc.“.

 

 

„RMS Titanic Inc.“ komanda mano, kad maždaug 4,5 m ilgio turėklo dalis tam tikru momentu nukrito per pastaruosius dvejus metus.

2022 metais buvo surengta panaši ekspedicija, kurios metu nustatyta, kad turėklai ant „Titaniko“ nosies vis dar buvo vietoje, nors jau buvo pradėję deformuotis.

 

 

„Tam tikru momentu metalas tiesiog neišlaikė ir jie sugriuvo“, – aiškina Tomasina Ray.

Ir tai ne vienintelė laivo dalis, kuri išgyvena paskutines dienas 3800 m gylyje. Mikrobai sparčiai koroduoja laivo konstrukcijas, sukurdami stalaktitus iš rūdžių.

Ankstesni nardymai jau rodė, kad dešinysis laivo bortas, kuriame buvo pareigūnų kajutės, po truputį griūva.

Pastaroji „RMS Titanic Inc.“ ekspedicija vyko šią vasarą liepos ir rugpjūčio mėnesiais. Į nuskendusį laivą buvo išsiųstos dvi nuotoliniu būdu valdomos transporto priemonės (ROV), kurios padarė daugiau nei 2 milijonus nuotraukų ir užfiksavo aukštos kokybės kadrus. Šiuo metu įmonė analizuoja gautus duomenis.

Tarp naujų radinių buvo ir unikalus artefaktas – bronzinė statula, pavadinta Diana iš Versalio. Ją dar 1986 metais galėjo nufotografuoti amerikiečių tyrinėtojas Robertas Ballardas, atradęs nuskendusį „Titaniką“.

 

 

Tačiau statulos buvimo vieta iki šiol liko nežinoma, nes 60 centimetrų statula nebuvo dokumentuota. Dabar ji vėl buvo atrasta, gulinti laivų nuolaužų lauke ant jūros dugno.

Ši statula kadaise puošė vieną iš pirmos klasės „Titaniko“ kajučių.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(11)
(0)
(11)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()