„3600 metų senumo paslaptis.“ Atkasė Viduržemio jūros gelmėse paslėptus civilizacijų pėdsakus (Video)  ()

Viduržemio jūros gelmėse prie Turkijos krantų rastas senovinis bronzinis durklas, siejamas su išnykusia civilizacija, rašo „Newsweek“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Manoma, kad durklui su sidabrinėmis kniedėmis yra apie 3600 metų. Jį per povandeninius kasinėjimus aptiko Antalijos provincijoje esančio Akdenizo universiteto (Turkija) komanda.

Kasinėjimai vyko Turkijos pietuose esančios Antalijos Kumlucos rajono pakrantėje, socialiniuose tinkluose pranešė šalies kultūros ir turizmo ministras Mehmetas Nuri Ersoy.

„Iš Viduržemio jūros gelmių iškelta 3600 metų senumo paslaptis“, – sakoma M. N. Ersoy pranešime socialiniame tinkle „Facebook“.

Geekmaxi 7-ojo gimtadienio išpardavimas! Monstrinės energijos stotelės, el. paspirtukai, robotai su DI, vaizdo projektoriai ir kt. (Video)
4780 5

„7th Anniversary Sale“

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Wanbo X5“ - 1080P, 1100 ANSI, WiFi 6, Bluetooth 5.0, Android 9.0 vaizdo projektorius

2) „KuKirin G2“ - 2024 versija, 800W, 48V 15Ah, 55 km, 45 km/h el. paspirtukas

3) „Narwal Freo Z Ultra“ - premjera, robotas dulkių siurblys su DI

4) „Blackview Oscal PowerMax 3600“ - mobili energijos stotelė, 3600W, 3600Wh, LiFePO4

Išsamiau

„Norėčiau padėkoti Akdenizo universiteto ir Kasinėjimų ir tyrimų departamento komandoms už kruopštų darbą atkasant Viduržemio jūros gelmėse paslėptus civilizacijų pėdsakus“, – sakė jis.

Daiktas siejamas su Mino civilizacija, kurios centras buvo Kretos saloje, dabar priklausančioje Graikijai, ir kuri gyvavo maždaug nuo 3000 iki 1100 m. pr. m. e. Ji siejama su daugybe kultūros ir meno pasiekimų.

Bronzos amžiaus Mino civilizacija, pasiekusi aukščiausią tašką apie 1600 m. pr. m. e., garsėjo dideliais miestais ir architektūriniais kompleksais, sudėtingais meno kūriniais, raštu ir plačiais prekybos keliais, kurie driekėsi per visą Viduržemio jūros regioną.

 

Ši civilizacija darė didelę įtaką senovės Mikėnų kultūrai, kuri atsirado žemyninėje Graikijoje ir ilgainiui ėmė valdyti aplinkines salas, įskaitant Kretą, taip išstumdama minojiečius.

 

Senovės Mikėnų kultūra, gyvavusi maždaug 1700–1100 m. pr. m. e., vėlyvajame bronzos amžiuje, paprastai laikoma pirmąja pažangia civilizacija, išsivysčiusia žemyninėje Graikijoje.

Tarp daugybės Mikėnų kultūros laimėjimų – skiemeninio rašto, kuris yra ankstyviausia žinoma graikų kalbos rašto forma, sukūrimas.

Civilizacijos centras buvo senovinis Mikėnų miestas, esantis Peloponeso pusiasalio šiaurės rytuose, rašo „Newsweek“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(6)
(0)
(6)

Komentarai ()