3200 metų senumo Egipto kareivinėse rado įdomų artefaktą. Priklausė Ramziui II (Foto)  ()

Kardas pagamintas iš bronzos ir rastas nedideliame ginklų kambaryje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Egipto archeologai atrado 3200 metų senumo karinių kareivinių griuvėsius, kuriuose rasta daug artefaktų. Tarp jų buvo ir kardas su faraono Ramzio II Didžiojo vardu.

Kardas pagamintas iš bronzos ir rastas nedideliame ginklų kambaryje, kas rodo, kad jis galėjo būti naudojamas kovose.

Vis dėlto, neatmetama galimybė, kad tai buvo dovana, nes kyla abejonių, ar kardą paliko pats faraonas. Tikėtina, kad kardas buvo skirtas aukštam Egipto kariuomenės pareigūnui.

Senovės egiptiečiai kareivines pastatė palei karinį kelią šiaurės vakarų Nilo deltoje, kuris leido kariams ginti šalį nuo priešų, atvykstančių iš vakarų dykumos arba per Viduržemio jūrą.

Archeologai taip pat aptiko grūdų sandėlius, kepimo krosnis, keramikos šukių su gyvūnų kaulais ir daugybę karvių laidojimo vietų. Senovės Egipte šie gyvūnai buvo garbinami kaip dangaus dievybės ir simbolizavo jėgą, gausą bei klestėjimą. Tačiau šiuo atveju karvės buvo naudojamos maistui. Jų kaulai rasti šalia virtuvės reikmenų, patvirtinančių, kad gyvūnai buvo skerdžiami ir džiovinami maistui laikyti.

[Kuponas+Vokietija] Atlaiko 200 kg! Didžiulės SUP irklentės už rekordinę kainą - ribotas kiekis (Video)
11397 7

Specialus kuponas

Iš Vokietijos

Greitas ir saugus pristatymas

Ribotas kiekis

Išsamiau

Ramzis II laikomas vienu garsiausių Senovės Egipto faraonų, žinomu dėl sėkmingų karinių kampanijų ir daugybės statybos projektų, tarp jų garsioji Abu Simbelio uolų šventykla. Jis valdė apie 66 metus – nuo 1279 iki 1213 metų pr. Kr.

Be to, archeologai atrado du kalkakmenio blokus su užrašais: vienas su hieroglifais, mininčiais Ramzį II, o kitas su valdininko vardu Bėjus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Mokslotaskas.lt
Mokslotaskas.lt
(12)
(0)
(12)

Komentarai ()