Po lietaus netikėtai buvo rastos 2000 metų senumo monetos. Paslėpė dėl piratų užpuolimo (Foto) ()
Kai kuriose ankstyviausiose monetose buvo graikų dievų, gyvūnų ir mitinių būtybių atvaizdai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Netoli Sicilijos esančioje saloje archeologai rado senovinių sidabrinių monetų, kurios buvo paslėptos dėl piratų užpuolimo prieš daugiau nei 2000 metų.
Pasak archeologų, apie 27 monetos aptiktos kasinėjant Santa Teresės ir San Marko akropolį Pantelerijos saloje. Archeologai sakė, kad kai kurios monetos buvo pastebėtos žemėje.
Monetos buvo kaldintos 94-74 m. pr. m. e., kai regioną valdė Romos Respublika, rašo „Interesting Engineering“.
Jos pasirodė po to, kai smarkios liūtys sumirkdė dirvožemį. Likusios buvo rastos po rieduliais per kasinėjimus.
Ekspertai teigė, kad šis radinys leidžia susipažinti su to meto prekyba ir parodo politinius santykius, kurie buvo būdingi Viduržemio jūros regionui Romos respublikos laikais.
Netikėtas radinys Italijoje
|
Tyrėjai teigė, kad lobis buvo paslėptas per vieną iš tais metais dažnų piratų antpuolių. Tačiau visą tą laiką jis liko nepaliestas.
Tiubingeno universiteto archeologas Schäferis pažymėjo, kad tais metais Viduržemio jūroje vyko Gnėjaus Pompėjaus Didžiojo kampanija, kuris Romos senato vardu naikino įspūdingus piratų laivynus.
Archeologai išsamiai ištyrė įdomią šių senovinių monetų istoriją. Kai kurios iš jų datuojamos etruskų civilizacija.
O kai kuriose ankstyviausiose monetose buvo graikų dievų, gyvūnų ir mitinių būtybių atvaizdai.
Senovės romėnų monetos, ypač Respublikos ir imperijos, suteikia daug informacijos apie valdžią, karines pergales ir imperinę propagandą.
Ant jų dažnai vaizduojamos ikoniškos figūros, tokios kaip Julijus Cezaris ir Augustas. Šios monetos taip pat buvo naudojamos kaip priemonė perduoti žinią visuomenei.
Jos buvo gaminamos iš aukso, sidabro ir bronzos. Senovės Italijos monetos buvo ne tik mainų priemonė, bet ir galios, meno ir istorijos simboliai.
Šiandien šias senovines monetas vertina istorikai ir kolekcininkai dėl jų sudėtingo dizaino ir istorijos, kurią jos pasakoja apie turtingą ir sudėtingą Italijos praeitį.
Haul of ancient Roman coins discovered in Sicily.
— Ancient Hypotheses (@AncientEpoch) September 3, 2024
A rare haul of 27 silver Roman coins dated between 94 and 74 BCE has been discovered on the remote island of Pantelleria.
They were found in the Acropolis, part of the Archaeological Park of Selinunte, Cave di Cusa and… pic.twitter.com/XxcBRoQ1xh