Metalo ieškikliu aptiktas brangiausiais visų laikų lobis Didžiojoje Britanijoje: jo vertė – 5,2 mln. eurų  ()

Pietvakarių Anglijoje rastas senovinių sidabrinių monetų lobis tapo brangiausiu visų laikų lobiu Didžiojoje Britanijoje – vietos paveldo fondas jį nupirko už 4,3 mln. svarų sterlingų (5,2 mln. eurų).


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Septynių metalo ieškotojų grupė prieš penkerius metus aptiko lobį, kurį sudarė 2 584 sidabrinės monetos. Vietovė, kurioje atrastas šis lobis, yra maždaug už 18 km į pietus nuo Bristolio miesto.

Pinigus, gautus už šį lobį jo radėjai pasidalins per puse su žemės savininku, kurioje lobis buvo rastas, praneša CNN.

Vieni iš lobį radusių yra Lisa Grace ir Adamas Staplesas. Portalui BBC jie minėjo, kad rasti tiek daug vertingų istorinių monetų buvo jų išsipildžiusi „beprotiška svajonė“.

Monetų lobį įsigijusios organizacijos „South West Heritage Trust“ teigimu, monetos datuojamos maždaug 1066-1068 m. ir apima vieną neramiausių Anglijos istorijos laikotarpių, kai šalis buvo užkariauta normanų, praneša CNN.

[Vokietija+kuponas] Mažiausia kaina istorijoje! Fantastiškos lazerinės graviravimo staklės (Video, „Swiitol E18 Pro“)
4856 2

Šių metų modelis už mažiausią kainą iki šiol

Specialus kuponas

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Pažangiausi techniniai sprendimai

Puikus daiktas DIY projektams

Išsamiau

Vienoje monetoje pavaizduotas karalius Edvardas (King Edward the Confessor), kuris 1066 m. sausį mirė neturėdamas jokių palikuonių ir taip sukeldamas nestabilumo laikotarpį šalyje.

Mirties patale Edvardas savo įpėdiniu paskyrė Haroldą Godinsoną, tačiau naujai karūnuotas karalius Haroldas II susidūrė su kitų dviejų pretendentų į sostą – Norvegijos karaliaus Haraldo Hardrada ir Normandijos hercogo Vilhelmo – iššūkiais. 1066 m. spalio mėn. įvykusiame Hastingso mūšyje Haroldą II nugalėjo Vilhelmas.

 

Ši sumaištis vaizduojama monetų kolekcijoje, nes Haroldas II pavaizduotas vos ant pusės monetų, o Vilhelmas I (dar žinomas kaip Vilhelmas Užkariautojas) – ant likusių.

„Tai Anglijos istorijos posūkio momentas, atspindintis pokyčius nuo saksų iki normanų valdymo“, – organizacijos interneto svetainėje paskelbtame vaizdo įraše sakė „South West Heritage Trust“ archeologijos kuratorė Amal Khreisheh.

Lobis buvo užkastas apie 1067-1068 metais.

Nuo lapkričio 26 d. monetos bus viešai eksponuojamos Britų muziejuje Londone, o vėliau keliaus atgal į pietvakarių Anglijos muziejus.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(3)
(0)
(3)

Komentarai ()