„Kranklio galva su granato akimi.“ Aptiko stulbinančius 1400 metų senumo radinius (Video)  ()

Vykstant įvertinimo procesui, radinius restauruoja Britų muziejaus ekspertai.



© tinner455.uk metal detecting (Stop kadras) | https://www.youtube.com/watch?v=vu6eTjPvjb8&ab_channel=tinner455.ukmetaldetecting

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ieškodami su metalo detektoriais pietvakarių Anglijoje esančiame lauke, du vyrai aptiko savo gyvenimo radinius: du aukso ir granato dirbinius, datuojamus maždaug 1400 metų.

Paulas Gouldas plokščią metalinį daiktą surado sausio 8 d., pačioje ilgos paieškų dienos pabaigoje. Jis mano, kad auksinė juostelė, inkrustuota trikampiais granatais ir nusėta smulkiais aukso karoliukais, galėtų būti anglosaksiškas žiedas. 

O netoliese paieškas vykdęs kolega Chrisas Phillipsas aptiko kažką dar neįprastesnio: puošnią kranklio galvą. 

Kranklio galvoje, kuri, kaip manoma, taip pat yra anglosaksiška ir datuojama VII a., buvo stulbinanti granato akis ir mažyčiai aukso rutuliukai, apibrėžiantys granatu išmargintas „plunksnas“. Ch. Phillipsas apskaičiavo, kad jis svėrė apie 57 gramus.

[Vokietija] Net 22 vnt. ir fantastiškos kainos turistiniai virtuvės reikmenys - ribotas kiekis („TOMSHOO“)
3164 1

Nuostabiai gera kaina

Iš Vokietijos, greitas ir saugus pristatymas

Labai gausus rinkinys, puiki kokybė

Išsamiau

Ankstyvuosiuose Europos istoriniuose ir mitologiniuose raštuose krankliai dažnai buvo laikomi mirties ir tamsos pranašais, o germanų ir vikingų epochos žmonės du kranklius siejo su Odinu, skandinavų-germanų karo ir išminties dievu. Tačiau ką turėjo simbolizuoti aukso ir granato spalvos kranklio galva, neaišku. 

Aptikę aukso dirbinius, radėjai susisiekė su žemės savininku ir vietos radinių paieškos pareigūnu, kuris yra Jungtinės Karalystės kilnojamųjų antikvarinių daiktų programos dalis. Ši programa skatina visuomenės narius pranešti apie rastus archeologinius objektus, kad būtų geriau pažinta Anglijos istorija.

 

„Dabar bus atliekamas radinių įvertinimo procesas, kuris užtruks“, – nurodo Ch. Phillipsas. Pagal Jungtinės Karalystės lobių įstatymą, lobiais gali būti laikomi mažiausiai 300 metų senumo artefaktai, pagaminti iš tauriųjų metalų.

Vykstant įvertinimo procesui, radinius restauruoja Britų muziejaus ekspertai.

Pirminis valymas atskleidė, kad kranklio galvos dešinėje pusėje trūksta granato akies, taip pat ant jo snapo yra išpjautos šnervės. Ch. Phillipsas pastebėjo, kad, pašalinus purvą nuo dirbinio vidinės pusės, galima įžiūrėti nedidelius smeigtukus. Jis mano, kad jais dekoratyvinė galva galėjo būti pritvirtinta prie geriamojo rago – panašaus į pavyzdį, rastą anglosaksų laiviniame palaidojime Saton Hu.

 

Spėjamą žiedą, kurį aptiko P. Gouldas, ekspertai taip pat išvalė, tačiau vis dar neaišku, ar tai buvo juvelyrinis dirbinys, ar papuošalas, atsiskyręs nuo pirminio objekto. Atsižvelgiant į tai, kad aptikti du nepaprasti aukso dirbiniai, vieta, kurioje jie buvo rasti, šiuo metu tiriama kaip potenciali archeologinė vietovė, sako Ch. Phillipsas. 

„Tikimės, kad dalyvausime bet kokiame tolesniame šios vietos tyrime – ir toliau aptiksime radinių, laikydamiesi visų tinkamų procedūrų“, – teigia jis. 

Parengta pagal „Live Science“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(2)
(0)
(2)

Komentarai ()