Slaptas Vatikano archyvas ir Pasaulio pabaigos saugykla. 5 vietos Žemėje, kur niekada nepateksite ()
Mūsų planetoje yra daug įdomių struktūrų ir natūralių vietų, tačiau tarp jų galite išskirti tas, kurias pasiekti labai sunku ar net neįmanoma.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Viena garsiausių slaptų vietų Žemėje, į kurią bando patekti paprasti žmonės, yra 51 zona JAV. Tačiau iš tikrųjų mūsų planetoje pilna ir kitų objektų, kurie yra kruopščiai saugomi ir į kuriuos niekam neleidžiama patekti. „IFLScience“ siūlo atidžiau pažvelgti į penkias tokias uždraustas slaptas vietas Žemėje.
Šiaurės Sentinelų sala (Indija)
Ši sala yra Andamanų salyno dalis Bengalijos įlankoje ir priklauso Indijai. Čia gyvena labiausiai izoliuota pasaulyje žmonių grupė, kuri atsisako bet kokių kontaktų su kitais mūsų planetos gyventojais. Šie vietiniai žmonės įnirtingai gina savo džiunglėmis apaugusį salą nuo svetimų invazijos.
Šiaurės Sentinelų sala, kurios plotas yra 72 km2, yra viena garsiausių Andamanų salų grupėje. Indijos vyriausybė oficialiai paskelbė, kad nesikiš į sentineliečių gyvenimą, nes kyla pavojus sunaikinti jų buveinę ir atnešti ligas, kurioms aborigenai neturi imuniteto.
|
Vietos gyventojai stabdo visus bandymus aplankyti salą, o žinomiausias tokios apsaugos pavyzdys yra 2018 m. Tada amerikiečių misionierius bandė nelegaliai patekti į Šiaurės Sentinelų salą, tikriausiai turėdamas tikslą atversti vietinius į krikščionybę. Tačiau vietos gyventojai jį nužudė strėle iš lanko, kai misionierius artėjo prie salos.
Indijos pakrančių apsaugos tarnyba dabar patruliuoja Bengalijos įlankos vandenyse ir taip griežtai riboja lankymąsi saloje.
Vatikano apaštališkasis archyvas (Vatikanas)
Vatikano apaštališkasis archyvas, kuris prieš 5 metus buvo pervadintas iš Vatikano slaptojo archyvo, buvo įkurtas XVII amžiaus pradžioje. Tai visų Katalikų bažnyčios vadovų asmens dokumentų saugykla.
Daugiau nei 250 metų prieiga prie šių dokumentų buvo visiškai uždrausta, tačiau 1881 metais popiežius Leonas XIII panaikino kai kuriuos apribojimus ir leido katalikų mokslininkams prieiti prie slaptojo archyvo.
Tačiau šiandien archyvas lieka uždarytas visiems turistams ir žurnalistams. Ne visi religiją studijuojantys mokslininkai gali patekti į šią saugyklą. Tačiau net ir jie negali ištirti viso archyvo turinio. Yra žinoma, kad archyve yra lentynos su slaptais dokumentais, kurių bendras ilgis yra apie 85 km.
Svalbardo pasaulinė sėklų saugykla (Norvegija)
Šis objektas, vadinamas Svalbardo pasauline sėklų saugykla, yra Špicbergeno saloje, Svalbardo salyne* priklausančiame Norvegijai. Tai šiauriausia vieta Žemėje, kurioje nuolat gyvena žmonės.
*Dažnai klaidingai Špicbergeno vardu vadinamas visas salynas.
Neoficialiai šis objektas, esantis už poliarinio rato, vadinamas Pasaulio pabaigos saugykla (Doomsday Vault). Jame saugomos daugiau nei 1,3 milijono augalų rūšių iš viso pasaulio sėklos. Tokiu būdu mokslininkai sukūrė sėklų banką, tuo atveju, jei Žemėje įvyktų planetinio masto katastrofa, įskaitant branduolinį karą.
Saugykla yra kalno viduje ir yra 130 metrų gylyje. Ji gali atlaikyti visus žemės drebėjimus, branduolinės bombos sprogimą ir pasaulio vandenyno lygio kilimą. Paprastiems žmonėms griežtai draudžiama patekti į saugyklą.
Tęsinys kitame puslapyje:
Gyvatės sala (Brazilija)
Keimada Grandė, arba Gyvačių sala (Queimada Grande) buvo atkirsta nuo žemyninės Brazilijos maždaug prieš 11 000 metų, o vietinės gyvatės pradėjo vystytis kitaip nei jų Pietų Amerikos giminaičiai.
Vos 0,43 km2 ploto Keimada Grandė garsėja legendomis apie gyvačių gausą – teigiama, kad čia jų esti 4 viename kvadratiniame metre.
Tik čia gyvena endeminė, labai nuodinga gyvatė ausinė kaisaka (Bothrops insularis). Tokios gyvatės įkandimas sukelia labai greitą žmogaus audinių mirtį ir baigiasi mirtimi per valandą.
Be jų, salose gyvena ar apsistoja dar virš 30 paukščių rūšių, 3 endeminės varliagyvių, 3 driežų, 17 vorų, 3 kirmrausų rūšys.
Brazilijos vyriausybė uždraudė lankytis saloje. Išimtis daroma tik tiems mokslininkams, kurie tiria gyvates, bet jei jie laikosi visų saugos priemonių.
Pasak legendos, paskutinis nuolatinis salos gyventojas buvo švyturio prižiūrėtojas, kurio visą šeimą, kaip teigiama, dar XX a. 3-ajame dešimtmetyje pražudė gyvatės.
Marijos Siono bažnyčia (Etiopija)
Filmų herojus Indiana Džounsas rado Sandoros skrynią, tačiau iš tikrųjų ji neva yra Marijos Siono bažnyčioje Aksumo mieste, Etiopijoje. Kaip ir filme, šios religinės relikvijos sergėtojams, kaip sakoma, draudžiama kada nors palikti bažnyčią ir jie tariamai mokomi nužudyti kiekvieną, bandantį ten patekti.
Kas yra bažnyčios viduje, tiksliai nežinoma, nes į šią relikviją niekas negali pažiūrėti. Tačiau, kaip tvirtina Etiopijos stačiatikių bažnyčios tarnai, Sandoros skrynios kopija yra viešai eksponuojama. Kai kurie mokslininkai nėra tikri, kad ši šventa relikvija yra saugoma šioje vietoje.