Kodėl dauguma klozetų pasaulyje yra balti?  ()

Mokslininkai mano, kad yra keletas priežasčių, kodėl pagrindinis WC objektas beveik visada yra baltos spalvos.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ne paslaptis, kad pasaulyje yra įvairių spalvų ir dydžių klozetų, tačiau statistika rodo, kad dauguma klozetų vis dar yra baltos spalvos, rašo „IFLScience“.

Ir vis dėlto, kodėl dauguma jų yra balti? Mokslininkai mano, kad tam yra keletas priežasčių.

Pirma, spalvos pasirinkimas tikriausiai susijęs su higiena. Kadangi nešvarumai ir dėmės daug labiau matomi ant balto paviršiaus, toks spalvos pasirinkimas tikriausiai palengvina valymą.

Antra, spalvos pasirinkimas gali būti susijęs ir su tuo, kad vonios kambariai ir tualetai dažniausiai yra nedideli, todėl baltos vonios ir klozetai vizualiai padidina erdvę. Baltas klozetas taip pat nesikerta su jokia kita spalva ir tinka prie baltos vonios ir baltos kriauklės.

[EU+Kuponai] „Halloween Sale“! Mažiausios kainos. Įspūdingų galimybių dulkių siurbliai, žaidimų monitoriai, vaizdo projektoriai ir kt. (Video)
5118

„Halloween Sale“ išpardavimas

Mažiausios fiksuotos kainos

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „Narwal Freo X Ultra“ - 8200Pa, plovimas, unikalus šepetys, stotelė ir kt.

2) „JIMMY H10 Flex“ - įspūdingų galimybių belaidis dulkių siurblys

3) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

4) „ETOE Seal Pro“ - 1080P, 1000 ANSI, Google TV vaizdo projektorius

Išsamiau

Tačiau tai dar ne viskas. Dauguma klozetų visame pasaulyje yra pagaminti iš keraminių medžiagų, pvz. porceliano ar stiklinio porceliano (vitreous china).

Paprastai medžiaga pilama į klozeto formą, o po to degama itin aukštoje temperatūroje krosnyje, todėl gaunama balta spalva. Taip pat gali prireikti papildomų gamybos procesų – jie būtini norint porcelianą paversti stikliniu porcelianu.

 

Baltasis porcelianas turi didelį tankį, nes jo pagrindas yra kvarcas, lauko špatas, silicis ir molis. Statistika taip pat rodo, kad baltasis porcelianas po stiklinio porceliano yra antra dažniausiai naudojama medžiaga klozetų gamyboje.

Tuo pačiu metu stiklinio porceliano tualetai gaminami padengiant porcelianą emalio glazūra, pagaminta iš stiklo miltelių. Po padengimo glazūra klozetai vėl degami, sukuriant įprastą blizgančią apdailą. Kadangi klozetų gamyba yra masinė, daug greičiau ir pigiau visas medžiagas padaryti baltas ir nepridėti spalvos.

Ir net tuo nesibaigia šių dviejų medžiagų pasirinkimo pranašumai. Privalumas yra tas, kad abi medžiagos yra neakytos, o tai ypač naudinga dirbant su atliekomis. Pavyzdžiui, jei klozetai būtų pagaminti iš plastiko, tam tikru momentu kanalizacijos sistemoje esančios atliekos imtų prasiskverbti į medžiagą – beje, būtent tai lemia nešiojamųjų ir biotualetų tarnavimo laiką. Paprastai jie tarnauja ne ilgiau kaip 10-30 metų.

 

Apibendrinant galima teigti, kad mokslininkai mano, kad dauguma tualetų visame pasaulyje yra balti, nes juos pigiau pagaminti, lengviau palaikyti švarą, be to, leidžia vizualiai praplėsti WC ar vonios kambarį.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(0)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()