Mokslininkai pasiūlė sustabdyti visuotinį atšilimą vienu metu susprogdinant 1 600 „Caro Bombų“  ()

Tokie samprotavimai primena svarstymus, „ką čia suvalgius, kad sulieknėčiau?“



© AP

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ročesterio technologijos instituto (RIT) mokslininkai pasiūlė radikalų anglies dioksido kiekio atmosferoje sumažinimo būdą. Jie mano, kad masinis povandeninis 1 600 termobranduolinių bombų, kurių kiekvienos galia siekia 50 megatonų, sprogimas galėtų pagreitinti bazalto, kuris suriša CO₂ - paverčia jį mineralu ir pašalina iš atmosferos, dūlėjimo procesą. Vertinama, kad šis metodas kompensuotų pastarųjų 30 metų pasaulinį anglies dioksido išmetimą.

Tyrimo duomenimis, tokio natūralios silikatinės uolienos, kaip bazaltas, dūlėdamos gali veiksmingai absorbuoti CO₂. Tačiau šis procesas trunka šimtmečius. Mokslininkai siūlo jį pagreitinti sutrupinant didelius bazalto kiekius branduoliniais sprogimais. Tikimasi, kad sprogimas atokioje vietovėje, esančioje Pietų vandenyno dugne, išlaisvins didžiulius kiekius susmulkintų uolienų, kurios vėliau chemiškai reaguos su CO₂ ir sumažins jo koncentraciją atmosferoje.

[EU+Kuponai] Pasaulinė premjera. Aukščiausios klasės monitoriai žaidimams, pramogoms ir darbui. Ribotas kiekis (Video)
1343 1

Pasaulinė premjera!

Nuolaidų kuponai

Iš Europos sandėlių

Iki 2 metų garantijos

1) „KTC A32Q7 Pro“ - portabilus Android 4K ekranas

2) „KTC H27S25E“ - 27 colių, 2K, 240Hz lenktas žaidimų monitorius

3) „KTC Q24T09“ - 24 colių, QHD, 180Hz žaidimų monitorius

4) „KTC H27P22S“ - 27 colių, 4K, 160Hz žaidimų monitorius

Išsamiau

Šią idėją įgyvendinti mokslininkai siūlo, termobranduolinius užtaisus išdėstant 6-8 km gylyje ant bazaltinio jūros dugno. 800 atmosferų slėgis turėtų absorbuoti didžiąją dalį smūginės bangos, todėl pasekmės aplinkai būtų minimalios.

Radioaktyvioji tarša, pasak autorių, taip pat bus suvaldyta dėl giliai klojamų užtaisų ir bazalto cheminės sudėties ypatumų.

Skaičiavimai rodo, kad reikšmingam poveikiui pasiekti reikėtų energijos, prilygstančios 81 gigatonos trotilo sprogimui. Tai yra 1 600 kartų daugiau nei 1961 m. išbandyto galingiausio branduolinio užtaiso „Car Bomba“ galia. Autoriai pripažįsta, kad toks eksperimentas pranoksta bet kokius ankstesnius tyrimus ir reikalauja ilgų metų pasiruošimo ir modeliavimo.

 
 

 

Nors siūlomas metodas žada gerokai sumažinti CO₂ kiekį, jis susijęs su rimta rizika. Branduolinius sprogimus draudžia tarptautinės sutartys, o jų panaudojimas, net ir taikiais tikslais, turėtų pasaulinių politinių ir diplomatinių pasekmių. Be to, lieka neaišku, kaip tokios galios povandeninis sprogimas paveiktų regiono geologinį stabilumą ir jūrų ekosistemą.

Finansiniu požiūriu idėja atrodo patraukli: jos įgyvendinimas vertinamas 10 mlrd. dolerių, o nuostoliai dėl klimato kaitos iki 2100 m. gali siekti 200 trilijonų dolerių
 
 

 

Tačiau vienkartinio masinio branduolinio sprogimo perspektyva gali sukelti visuomenės pasipriešinimą, nepaisant galimos naudos klimatui.

RIT tyrėjai pabrėžia, kad jų darbas nėra raginimas nedelsiant jį įgyvendinti. Jie siūlo apsvarstyti šią galimybę kaip vieną iš galimų kovos su klimato kaita būdų ir ragina toliau tirti tokius metodus. Klausimas, ar branduolinis sprogdinimas būtų planetos išgelbėjimas, lieka atviras.


hightech.plus




(1)
(2)
(-1)

Komentarai ()

Susijusios žymos: