Įdomiausios savaitės mokslo naujienos (2015-08-10) (0)
Neutrinų osciliacijos, mėnulio nuotraukos ir neurologinė miego pozicijos įtaka
Visi šio ciklo įrašai |
|
|
|
|
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Dar viena gera savaitė fizikai, nes tyrėjas Romanas Schnabelis, Graviracinės fizikos Maxo Plancko instituto profesorius, atskleidė planą susieti masyvius objektus – konkrečiau, du veidrodžius, sveriančius 0,1 kg – jei idėją pavyks įgyvendinti eksperimentiškai, tai būtų milžiniškas šuolis objektų susiejimo srityje.
Be to, Kalifornijos universiteto mokslininkų komanda atšaldė tyliausias pasaulyje dujas, kad galėtų išgirsti silpnus kvantinius efektus – vos viena milijardine laipsnio dalimi už absoliutųjį nulį aukštesnėje temperatūroje buvo užfiksuota pati mažiausia entropija.
Kita komanda, dirbanti su NOvA Fermilab eksperimentu užfiksavo neutrinų keitimąsi >800 km kelyje – taip komanda sugebėjo užfiksuoti mažų dalelių osciliacijas, ir tuo pačiu įrodė, kad jų tyrimui sukurti jutikliai veikia taip, kaip buvo suplanuota.
Kita keturių tyrėjų komanda iš JK, Singapūro, Australijos ir Italijos iškėlė idėją, kad spartesnį baterijos įkrovimą galima būt įgyvendinti, naudojant kvantinę bateriją – kubitų kvantinių būsenų energiją.
Būta ir svarbių naujienų iš kosmoso, kai astronomų komanda, tirianti Kepler observatorijos duomenis atrado dešimtąją pereinančią „Tatooine“ – kur planeta sukasi apie dvi žvaigždes.
Dar, Vengrijos ir JAV tyrėjų komanda paskelbė atradusi didžiausią objektą visatoje – 5 mlrd šviesmečių skersmens galaktikų žiedą.
Iš už milijonų kilometrų , NASA kamera parodė Mėnulį, kertantį Žemės diską – taip pamatėme jo apšviestą „tamsiąją“ pusę.
Tyrėjų iš Singapūro komanda iškėlė domėjosi, ar genai gali padaryti mus liberlais ar konservatoriais? Jie atliko tyrimą, apklausdami 1771 universiteto studentą ir rado duomenų, rodančių, kad genetika gali turėti poveikį mūsų politiniams polinkiams – konkrečiau, jie rado geno variantą, kuris apsprendžia liberalias ar konservatoriškas pažiūras.
King's koledžo tyrimas pateikė pirmąją itin aukšto intelekto žmonių genetinę analizę – jie rado genetinį skirtumą tarp 0,03% protingiausiųjų.
Jei nerimaujate dėl neurologinio susirgimo išsivystymo, galite kai ką nuveikti, kas šį šansą sumažina – miegokite ant šono. Stony Brook universiteto tyrėjų komanda rado įrodymų, kad fizinė pozicija miegant, gali paveikti kūno gebėjimą pašalinti nereikalingas medžiagas smegenyse. Tai buvo dalis tyrimo, kuriuo siekta išsiaiškinti: ar kūno padėtis miegant gali paveikti tai, kaip smegenys atsikrato atliekų?
Bob Yirka
phys.org