Philips sukūrė viešbučiams skirtą interaktyvų langą (video)  (0)

Įsivaizduojate pro langą matomą peizažą, kuris keistųsi vien nuo jūsų vidinio noro? Taip, tokia nevaržoma galimybė kol kas gyva tik fantastinėse knygose, tačiau panašu, jog artimiausią dešimtmetį tai jau gali būti įgyvendinta. Tuo labiau, jog jau pristatytas pirmasis koncepcinis langas, gebantis bent dalinai keisti peizažo ir apšviestumo lygius pagal momentinius jūsų pageidavimus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kasmetiniame forume Philips Simplicity Event 2007, vykusiame Londono parodų rūmuose Earls Court 2, pristatytas koncepcinis langas, galintis vien nuo rankos judesio keisti apšvietimo lygį ir spalvų gamą – pasak gamintojų tai leistų žmogui labiau atsipalaiduoti ir pailsėti. Kadangi lango koncepcija skirta viešbučiams ir nakvynės namams, labiausiai orientuotasi į kelionės, komandiruotės ar ilgo skrydžio sukelto nuovargio šalinimą.

Kaip viskas vyksta? Pasirodo, langas, pavadintas Daylight, sugeba dalinai keisti matomą peizažą ir taip reguliuoti apšvietimo lygį. Na taip, viešbučio kambarys niekur nekeliauja, tad iš tikro keičiasi ne tikrasis peizažas, o tiesiog ant lango „užpiešiami“ medžio šakų imitaciniai paveiksliukai, kurie ir reguliuoja praeinamos šviesos intensyvumą.

Norint padidinti virtualios augalijos kiekį (ir tuo pačiu šešėlių kiekį kambaryje), tereikia atsistoti veidu į langą ir pamoti ranka iš dešinės į kairę. Tiesiog akyse atsiranda įsivaizduojamos augalijos kontūrai. Nauji šešėliai nepatinka? Ne bėda – atvirkščias rankų judesys „naikina“ augaliją ir prieš jus vėl skaidrus langas. Kaip tai atrodo realybėje, geriausia pažiūrėti video intarpe.

Nežiūrint estetinio privalumo, tokie langai turi ir aiškią medicininę naudą. Tokia sistema pajėgi per dvi dienas atstatyti žmogaus bioritmą, pakrikusį dėl laiko juostų pasikeitimo. Na, bent jau taip žada kompanijos atlikti tyrimai.

Kita labai maloni smulkmena – langą galima naudoti kaip žadintuvą. Tereikia nustatyti norimą valandą, kuomet reikia keltis, o visą kitą padarys langas. Įdomiausia, jog pats žadinimo procesas nėra „grubus“ kaip tai daro tradiciniai žadintuvai staiga imdami triukšmauti ar kitaip blaškytis. Šiuo atveju artėjant laikui keltis sistema tolygiai didins apšvietimo lygį taip imituodama aušrą. Tokiu būdu atėjus laikui keltis jūsų organizmas jau bus perėjęs iš giluminio miego ir pasiruošęs naujos dienos pradžiai. Jeigu „išaušusi diena“ per mažas pretekstas nubusti, langas paleis jūsų nustatytus garsus – paprastai iš natūralių gamtos garsų archyvo.

Jeigu tokios naujojo lango funkcijos nepadeda atsipalaiduoti, galima išbandyti spalvinę terapiją (Alcove Light Therapy). Tam langą reikia „uždaryti“ ir jau galima pasinerti į jo rėmais sklindančią spalvotą šviesą – vienokios spalvos veikia raminamai, kitokios tarsi žmogų įkrauna. Pati Alcove Light Therapy sistema paremta Šiaurės-vakarų universiteto  (Northwestern University)  mokslininkų atradimu – pasirodo žmogaus akies tinklainėje yra receptorių, tiesiogiai įtakojamų žmogaus biologinio laikrodžio. Jeigu šiuos receptorius apšviečiant mėlynos spalvos šviesa su tam tikrais laikiniais intervalais, galima gana žymiai pagerinti žmogaus nuotaiką ir darbinę savijautą.

Tokia sistema neturėtų gąsdinti ir viešbučių savininkų – jos eksploatavimas bus pakankamai pigus. Nors sistemos esmė dirbtinis apšvietimas, tačiau ji reikalauja labai mažai energijos.

Nors parodoje pristatyta pilnai veikiantis koncepcinis langas, tačiau pasak Philips spaudos tarnybos, langai Daylight prekyboje pasirodys ne greičiau nei po 5-10 metų. Deja, tokių ilgų terminų priežastys nedetalizuojamos.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)

Susijusios žymos: