Niujorko ateitis jei jį apleistų žmonės (video)
(14)
Įsivaizduokime, jog netikėtai ėmė ir visi žmonės išnyko nuo žemės paviršiaus. Kaip atrodytų pasaulis be žmonių? Kas būtų su miestais ir kaimais? Kokia taptų gamta? Pripažinkime - tai tikrai fantaziją žadinanti tema. O ką apie tai mano mokslo atstovai? Arizonos universiteto dėstytojas Alan Weisman primąstė tiek daug galimų scenarijų, jog iš jų netgi išleido knygą "Pasaulis be mūsų" (“World Without Us”). Autorius bando logiškai ir nuosekliai mąstyti kaip pasaulis keisis po kelių dienų, savaičių, mėnesių ir pagaliau šimtų metų. Po knygos išleidimo Weisman davė interviu žurnalui "Scientific American", kuriame jis trumpai pasakojo apie galimus procesus, remdamasis apleisto Niujorko pavyzdžiais.
2 DIENOS PO ŽMONIŲ IŠNYKIMO
Be pastovaus siurbimo Niujorko metro visiškai užsipildys vandeniu.
7 DIENOS
Užsidega arba lydosi branduoliniai reaktoriai, nes nustoja veikti jų aušinimo sistemos.
1 METAI
Skeldėja šaligatviai ri gatvės, nes į tarpus pritekėjęs vanduo šala ir plečiasi.
NUO 2 IKI 4 METŲ
Suirusios gatvės ir šaligatviai pasidengia žole bei medeliais, kurių šaknys toliau ardo plyteles bei griauna jau pažeistą kanalizacijos sistemą.
4 METAI
Likę be šildymo pastatai tampa nuolatinių atšilimų/užšalimų aukomis ir ima griūti.
5 METAI
Didelė dalis Niujorko gali paskęsti liepsnose, nes Centriniame parke susikaupę sausi lapai labai greitai gali užsidegti nuo atsitiktinio žaibo smūgio. Įsisiautęs gaisras nusiaubtų didelę Niujorko dalį.
20 METŲ
Manchetene susiformuotų ištisas upelių ir ežerėlių tinklas, susidarantis iš sugruvusių gatvių joms užsipildant vandeniu.
100 METŲ
Praktiškai visų namų stogai sugriūtų, taip galutinai paspartindami pastatų irimą.
300 METŲ
Imtų griūti kabantis Niujorko tiltas. Tačiau tvirti tiltai, ypač pritaikyti geležinkeliams, dar gali išstovėti kelis šimtus metų.
500 METŲ
Visas Niujorkas apaugęs vešliais miškais.
5000 METŲ
Dėl nuolatinės korozijos galutinai suyra branduolinių galvučių apvalkalai ir į aplinką pasklinda dideli radiacijos kiekiai.
DAUGIAU NEI 15000 METŲ
Paskutiniai akmeninių pastatų likučiai byra stumiami atslinkusių ledynų. Prasideda naujas ledynmetis.
35000 METŲ
20 amžiuje į dirvą patekęs švino perteklius iš automobilių duslintuvų pagaliau pranyksta, susijungdamas su kitomis medžiagomis.
100000 METŲ
Deguonies kiekis atmosferoje tampa toks pat, kaip ir buvo iki industrinės revoliucijos.
10 MILIJONŲ METŲ
Bronzinės skulptūros, kurių dauguma vis dar išlaikė savo formą, lieka vienintelės žmonių civilizacijos liudininkės.
1 MILIJARDAS METŲ
Saulė po truputi auga, jos temperatūra didėja. Žemės klimatas neišvengiamai karštėja, tačiau dauguma vabzdžių, roplių ir kitų gyvūnų gali prisitaikyti ir išgyventi naujose sąlygose.
5 MILIJARDAI METŲ
Saulė virsta į raudonąją milžinę ir lydo visas artimiausios orbitos planetas, tame tarpe ir Žemę...
O kokie scenarijai laukia mūsų Lietuvėlės? Aišku, paprasti kaimai pranyks greitai, o Vilnius, Kaunas? Pagaliau Ignalinos atominė elektrinė? Gal kas jau sudarė galimus scenarijus? Būtų labai įdomu juos išgirsti...