KTU studentė iš Sudano jau moka gaminti cepelinus  ()

„Lietuvoje atradau panašią kultūrą, svetingumą ir šeimos vertybes“, – tvirtina Kauno technologijos universitete (KTU) medicinos fiziką studijuojanti Sundusa Osmana Mohammeda Osman iš Sudano. Šaltesnis Lietuvos klimatas – vienintelis iššūkis būsimajai sveikatos priežiūros specialistei, kuri baigusi studijas planuoja grįžti namo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Sundusa pasirinko KTU paskatinta savo vyro, kuris čia studijuoja doktorantūroje. Kadangi ji jau buvo įstojusi į panašią magistrantūros programą gimtajame Sudane, ir yra įgijusi medicinos fizikos bakalaurą, S. Osman neabejojo dėl specialybės. KTU studijos ją patraukė tarptautinės patirties ir europietiško išsilavinimo galimybėmis.

„Peržiūrėjusi KTU interneto svetainę, buvau sužavėta išskirtine universiteto reputacija medicinos fizikos srityje, šiuolaikine įranga ir studijų programa. Be to, universitetas gali pasigirti plačia tarptautine bendruomene, kuri labai svarbi, kalbant apie studijų patirtį“, – teigia S. Osman.

Lietuva jai pasirodė labai patraukli šalis studijoms dėl savo kultūros, europietiškumo, plačių studijų galimybių.

Prestižinės stipendijos laimėtoja po studijų svajoja grįžti namo

Apie sritį, kurioje susijungia fizika ir sveikatos priežiūra KTU studentė iš Sudano svajojo nuo jaunų dienų: „Tarpdisciplininis medicinos fizikos pobūdis, reikalaujantis fizikos, biologijos ir technologijų žinių, suteikia šiai dinamiškai ir nuolat besikeičiančiai sričiai dar daugiau patrauklumo.“

Merginą žavi mintis, kad jos darbas gali tiesiogiai paveikti pacientų gyvenimus ir ji džiaugiasi galėdama prisidėti prie pažangos medicininių tyrimų ir spindulinės terapijos srityse.

„Noriu, kad mano darbas padėtų mano šalies žmonėms, noriu prisidėti gerindama sveikatos priežiūros paslaugas ir pacientų gydymo rezultatus. Nekantrauju pritaikyti užsienyje įgytą išsilavinimą ir patirtį, kad padaryčiau apčiuopiamą pokytį Sudano sveikatos priežiūros sektoriuje“, – pabrėžia KTU pirmojo kurso magistrantūros studentė.

Jai labai patinka tai, kad KTU medicinos fizikos studijų programą organizuoja kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU), nes tai puikiai atspindi šios srities tarpdiscipliniškumą. Studijos dviejuose universitetuose parengia studentus realiam darbui sveikatos priežiūros įstaigose.

Osman studijuoja magistrantūroje su Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) administruojamo Marie Sklodowskos-Curie fondo stipendija. Šia stipendija siekiama skatinti lyčių įvairovę branduolinės energetikos sektoriuje ir ji ne tik padengia Osman studijų KTU mokestį, bet ir kartu remia jos mokslinių tyrimų veiklą.

 

„Be to, gaunamas finansavimas suteikia vertingų galimybių toliau mokytis, dalyvauti konferencijose ir galbūt stažuotis TATENA, o tai sustiprins mano akademinį ir profesinį tobulėjimą branduolinės fizikos srityje“, – mano Sundusa.

Paskaitos klinikinėje aplinkoje

Medicinos fizika yra atskira sritis, kurioje daugiausia dėmesio skiriama fizikos mokslo pritaikymui medicinoje. Ši studijų programa suteikia radiologijos, spindulinės onkologijos, branduolinės medicinos ir radiacinės saugos techninius pagrindus.

Medicinos fizika atlieka svarbų vaidmenį medicinoje, biologiniuose ir medicininiuose tyrimuose bei optimizuojant tam tikrą su sveikata susijusią veiklą. KTU medicinos fizikos magistrantūros programos studentai lanko paskaitas dviejuose Kauno universitetuose.

„Užsiėmimai klinikinėje aplinkoje leidžia pritaikyti teorines žinias realiomis sąlygomis. Užsiėmimai mums vyksta LSMU ir Onkologijos ligoninėje; tai parengia mus praktiniams iššūkiams, su kuriais galime susidurti savo būsimame darbe. Tuo pačiu ir giliname žinias apie medicinos fiziką“, – aiškina KTU studentė iš Sudano.

 

Nors tenka važinėti iš vieno universiteto į kitą, Sundusa mano, kad tai – nedidelis nepatogumas, kurį visiškai kompensuoja privalumai, tokie kaip platesnis abiejų institucijų išteklių, patirties ir įrangos spektras.

S. Osman, baigusi panašią bakalauro studijų programą savo šalyje, sako, kad KTU studentams siūlo daug visapusiškesnę studijų patirtį. KTU veikla po paskaitų, stažuotės ir karjeros plėtros galimybės yra labai naudingos siekiant pagerinti studentų profesinius įgūdžius ir perspektyvas. Be to, KTU tarptautinė bendruomenė yra vienas didžiausių universiteto privalumų.

„Įvairialypė universiteto tarptautinė bendruomenė praturtina mokymosi patirtį, nes supažindina studentus su skirtingomis kultūromis ir perspektyvomis“, – tvirtina KTU studentė iš Sudano.

Didžiausias iššūkis buvo Lietuvos klimatas

Gyvenimas Kaune ir studijos KTU, anot Sundusos yra nepaprasta patirtis – ji čia rado ne tik puikias galimybes mokytis, bet šiltą bei draugišką bendruomenę.

„Man patinka atrasti Lietuvos kultūrą, susipažinti su tradicijomis, šventėmis, nacionaline virtuve. Nors klimatas kelia tam tikrų iššūkių, apskritai mano patirtis – labai teigiama“, – šypsosi Sundusa.

 

Pasak jos, didžiausias skirtumas tarp dviejų šalių, kuriose jai teko gyventi, yra klimatas: Lietuvoje turime skirtingus metų laikus, pakankamai šaltą žiemą, o Sudano klimatas karštas ir sausringas, toks, koks būna dykumoje.

Vis dėlto, studentės iš Sudano nuomone, kultūriniu požiūriu abi šalys labai nesiskiria.

„Sakyčiau, kad bendrą kultūrą, svetingumą ir šeimos vertybes atradau tada, kai išėjome iš KTU bendrabučių ir apsigyvenome kartu kaip šeima. Susidraugavau su kaimynais, ėjome vienas pas kitus į svečius. Jie aprodė mums įdomias vietas, mokė gaminti lietuviškus patiekalus, tokius kaip cepelinai ir bulviniai blynai“, – pasakoja S. Osman iš Sudano, KTU medicinos fizikos magistrantė.

Įkvėpta teigiamos patirties KTU, ji rekomenduoja universitetą savo draugams: „Drąsiai rekomenduoju Kauno technologijos universitetą visiems, kas ieško pasaulinio lygio išsilavinimo ir turtingos kultūrinės patirties.“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(5)
(2)
(3)

Komentarai ()

Susijusios žymos: