KTU studentę smalsumas atvedė į Lietuvą: iš saulėtos Ispanijos atvyko mokytis chemijos  ()

„Nuo mažens man buvo įdomu suprasti, ne tik kaip viskas veikia, bet ir kodėl“, – sako Nieves Ganghe Pedros Chamorro, Kauno technologijos universiteto (KTU) studentė iš Ispanijos, kurią smalsumas ir atsakymų į klausimus paieškos atvedė į Lietuvą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Iš Sevilijos Ispanijos pietuose kilusi mergina Lietuvą pasirinko dėl studijų – dabar ji trečiojo kurso KTU Cheminės technologijos ir inžinerijos studentė, besiaiškinanti pasaulio veikimą, reiškinių priežastis ir daranti išvadas.

„Esu įsitikinusi, kad mokslas apskritai yra tam, kad įrodytų, kaip veikia gamta, o mano pasirinktas dalykas chemija – vienas iš pačios gyvybės pagrindų“, – tvirtina Nieves Ganghe.

Ne tik studijos, bet ir pati šalis Nieves Ganghe sužavėjo, todėl mergina įsitikinusi, kad netrukus Lietuva taps viena iš patraukliausių Europos šalių.

Nustebino gamta mieste

Vėsesnis Lietuvos klimatas, keturi metų laikai ir miestų žaluma vasarą yra tie aspektai, kurie nors ir pabrėžia dviejų šalių skirtumus, labiausiai leidžia Nieves Ganghe mėgautis naujaisiais namais Kaune.

„Per 10 minučių atsidurti gamtos apsuptyje – didelis privalumas, paverčiantis miestą patrauklesniu ne tik užsieniečiams, bet ir patiems kauniečiams. Tikrai nedaug kur rasi galimybę taip greitai pabėgti nuo šurmulio ir vis tiek likti mieste. Manau, žmonės dėl to tik laimingesni“, – svarsto Nieves Ganghe.

Pati mergina stengiasi šį privalumą išnaudoti: „Man patinka aktyviai leisti laiką, o kadangi Kaune tiek žalių erdvių, pasivaikščiojimą gamtoje renkuosi norėdama pasimiršti ir atsipalaiduoti“. Nieves Ganghe mėgstamiausia vieta – Kauno marios, pasak jos, ten atsiveria nuostabūs vaizdai.

Be gamtos mieste, Lietuva ją nustebino ir keturiais skirtingais metų laikais.

Nors ji kilusi iš Ispanijos pietų, kur vasaros labai karštos, o žiemų beveik nebūna, merginos neišgąsdino lietuviškosi snieguotos žiemos. „Man patinka šaltis“, – šypsodamasi sako ji.

Atvykusi iš kultūros, kurioje vyrauja labai socialus gyvenimo būdas, kur daug laiko leidžiama lauke su šeima ir draugais, ji pasigenda būtent tokio bendravimo. Lietuvoje, daugiausia dėl oro sąlygų, mano ji, žmonės linkę leisti laiką uždarose patalpose, o gatvėse daug žmonių būna tik vasarą.

 

„Kartais pasiilgstu judrių gatvių su daug triukšmo. Tačiau labiausiai pasiilgstu maisto, nes ne visus ingredientus tam tikriems patiekalams čia randu. Tikriausiai Lietuvoje jie tiesiog nenaudojami“, – svarsto KTU studijuojanti būsimoji chemijos inžinierė.

Mergina taip pat pastebi, kad Kaunas trejus metus jau spėjo pasikeisti – atnaujintos gatvės, autobusų stotelės, daugėja vietų, kur galima praleisti laiką po paskaitų. O kauniečiai Nieves Ganghe atrodo labai pilietiški ir švarą mėgstantys žmonės.

„Kaunas labai patogus miestas – pakankamai mažas, kad galėtum laisvai judėti viešuoju transportu, bet tuo pačiu pakankamai didelis, kad jame būtų visų studentams reikalingų pramogų, tarp kurių ne tik prekybos centrai ir muziejai, bet ir restoranai, vakarėlių vietos“, – džiaugiasi KTU studentė iš Ispanijos.

Chemija – tai ne tik cheminės reakcijos

 

Prieš atvykdama į KTU, Nieves Ganghe studijavo Chemijos inžineriją Sevilijos universitete. Tačiau jai nepatiko ten vyravusi studijų aplinka – klasės buvo perpildytos, o mokymo programose – per daug teorijos.

Dabar, po trejų studijų metų KTU, ji sako, kad persikelti studijuoti į kitą šalį buvo šimtu procentų geras sprendimas. Nieves Ganghe džiaugiasi ne tik universiteto vertinimo sistema, kai galutinį semestro pažymį lemia visų darbų suma, bet ir studijų praktiškumu.

„Viskas, ko išmokstame teoriškai, praktiškai išbandoma ir laboratorijoje, todėl informacija ne tik dėstoma, bet ir įrodoma. Teorinės ir praktinės paskaitos kartu su laboratoriniais darbais sudaro sistemą, kuri leidžia studentui daug geriau ir ilgesniam laikui įsiminti informaciją“, – įsitikinusi KTU chemijos technologijos ir inžinerijos 3 kurso studentė.

Jos teigimu, chemija – tai ne tik cheminės reakcijos. Dabartinės studijos suteikia žinių ir apie kitas mokslo sritis – fiziką, elektroniką, ir net, pavyzdžiui, apie sveiką gyvenseną.

 

Universitete jai patinka entuziastingi dėstytojai, pasirengę padėti, kuo tik gali. Sužavėti studentę spėjo ir universiteto teikiamos paslaugos – laboratorijos, auditorijos ir biblioteka, anot studentės, yra aukščiausio lygio.

Nieves Ganghe taip pat vertina studentams teikiamas asmeninio ir profesinio tobulėjimo paslaugas. „KTU galima rasti ir psichologinę pagalbą, kuri, manau, gana svarbi, kai gyveni toli nuo namų“, – pabrėžia KTU studentė.

Būdama iš Europos, ji universitete studijuoja nemokamai ir norėtų, kad apie šią galimybę sužinotų daugiau studentų: „Ekonominiu požiūriu tai labai naudinga. Be to, universitetas teikia daug kitų stipendijų, padedančių studentams ir jų šeimoms mokymosi kelyje“.

Nieves Ganghe rekomenduoja KTU visiems, net jei tai būtų trumpalaikė, pavyzdžiui, „Erasmus“ mainų programa: „Universitetas yra aukščiausio lygio, siūloma daug įvairių veiklų visų tipų studentams“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(10)
(0)
(10)

Komentarai ()