Ar Jums dažnai kyla klausimas "Kaip sudominti mokslu?"? Juk noras atskleisti pasaulio paslaptis visada buvo pagrindinis mokslinių atradimų variklis. Pasak tyrimo “Europeans, Science & Technology” - Lietuvoje mažiausiai domimasi mokslu iš visos ES. Todėl mokslu besižavintis jaunimas bei mokslininkai, susibūrę į neformalią mokslo populiarinimo draugiją vasario 10d pakvietė visus į konferenciją, kuri įvyko Kaune, VDU Centriniuose rūmuose, Mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28).
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Įžanginį žodį taria konferencijos pirmininkas prof. V. Laurinavičius (Biochemijos institutas)
Profesoriui V. Laurinavičiui konferenciją atidaryti padeda prof. V. Mildažienė (VDU/KMU). Po įžanginio žodžio profesorė perskaitė pirmąjį pranešimą "Mokslo propagavimo Lietuvoje poreikis: kam tai rūpi?"
Skaidrėse matosi mokslininkų įvaizdis užsienio šalyse, suformuotas animacinių personažų.
Kaip mokslininkus įsivaizduoja Lietuvos vaikai. Piešinuke matyti, kaip nežinomas dailininkas liūdi nepasiekdamas mikroskopo ir kaip vėliau džiaugiasi pagaliau suradęs ant ko palypėti.
Dar keli piešinukai su mokslininkų įvaizdžiu
Romantiškiausia mokslo vizija
Eurobarometro tyrimo santrauka
Graži ir suprantama vizija, kaip mokslo žinios išsisklaido visuomenėje į suprantamo spektro spalvas. Tačiau kaip tai pasiekti? Ir klausimas ar mokslo nešamos žinios apskritai yra įdomios ir aktualios nūdienos žmogui?
Mokslo, politikos ir visuomenės bendradarbiavimo ratas.
Pranešimo baigiamieji siūlimai ir pirmi klausimai iš auditorijos. Deja atsakymams neliko laisvo laiko:)
Labai įdomus Arvydo Dapkūno (VDU/KMU - magistrantas) pranešimas apie pagrindinių dienraščių tendencijas. Ko daugiau - žiniasklaidos ar purvasklaidos? Apie mokslo žinių kiekį tai neverta net ir klausti... Nenorėdami veltis į reklamas ir antireklamas, plačiau pranešimo nekomentuosime, tačiau trumpai galima pasakyti tiek - žiniasklaidai tobulėti dar daug yra kur.
Kol pranešėjas narsto dienraščių naujienų skiltis, mūsų fotografas pradeda klajones po konferencijos salę - protingų žvilgsnių ir paslaptingų minčių labirintą
Tolesniame pranešime tęsiamas vaikų požiūrio į mokslą ir į mokymasį nagrinėjimas. Austė Cijunelytė (Kauo Varpo gim.) ir Renata Rabovič (Švenčionėlių gimnazija) parengė įdomų vykdomo tyrimo apie jaunimo domėjimąsi mokslu pristatymą.
Kaip ir vertėjo tikėtis, globalus domėjimasis mokslu vargu ar apskritai galimas dabartinėje visuomenėje - mokslas per daug pririštas prie atlygio sistemos. Gerai mokaisi, gausi gera pažymį. Visai neįsigilinant į kiekvienam invidualiam vaikui įdomius ar nesuprantamus aspektus. Mokslas nutolsta nuo žmogaus - žmogus tolsta nuo mokslo...
Padūsavus ir palinksėjus galvoms apie sudėtingą vaikų ir jaunimo santykį su mokslu
(o gal mokslo santykį su jaunimu?) atėjo laikas naujų mokymo technologijų pristatymui. Dr. Rytis Vilkonis (ŠU) supažindino su šiuolaikinėmis gamtamokslinio ugdymo novacijomis (pvz, "Augmented reality") ir jų vykdomų projektu. Ypač įdomi buvo pranešimo dalis apie papildytos realybės metodą ("Augmented reality") ir jo pirmus žingsnius Lietuvoje .
Visgi kaip akcentavo pranešėjas - vaikams labiau įdomi tikroji realybė. Ne nuobodžios teorinės pamokos (kurių dabar yra dauguma), ne kompiuteriniai modeliai, o galimybė savo rankomis paliesti ir akimis pamatyti tuos tikrus "vadovėlinius" faktus. Gal čia ir yra mokslo ateitis, tačiau apie tai nelabai kas nori kalbėti - pernelyg daug žinių, jėgų ir laiko reikalaujantis toks mokymo procesas. Bet gal tuomet neliktų ir nesidomėjimu mokslu problemos?..
Sunki konferencijų organizatorių dalis - dalyvių tiek, jog ir laisvų kėdžių neliko :)
Ignas Kalpoko (NMA, VDU) (Kauno studentų atstovas) 2006 pavasarį vykusio mokslo festivalio "Pamatyk kitaip!" pristatymas. Idėja labai šauni, tik jai trūksta globalumo, kad įneštų kažkokį didesnį judesį. Bet geriau jau tiek, nei apskritai nieko.
Toliau antroji konferencijos dalis su paskutiniais pranešimais ir diskusijomis už apvalaus stalo.
Diena prabėgo labai greitai, daug visko išgirsta, dar daugiau išsakyta, belieka laukti vaisių. Aišku stebuklų tikėtis neverta, tačiau ką gali žinoti...Darbo iš tiesų daug - tai galima suprasti vien pažvelgus į kukliai nukrautą staliuką mokslo populiarinimo knygomis. Turbūt jų skaitovų ne ka daugiau. Tačiau viskas nuo kažko prasideda. Galbūt ir ši konferencija bus mažas akmeniukas didelei griūčiai sukelti?...