Naujas lietuviškas šedevras: keliaukime į gūdžius viduramžius ir kovokime Durbės ir Vėluvos mūšiuose  ()

Ką tik pasirodė III Dariaus Musteikio romanas, kuris kaip ir pirmi du aprašo Klaipėdą/Mėmelį, bei įvykius ir kraštus Baltijos jūros rytinėje pakrantėje, įvykusius gūdžiais viduramžiais. Šį romaną autorius išleido pats, savilaida.


Kokie svarbūs įvykiai įvyko XIII a. antrojoje pusėje Baltijos jūros rytinėje pakrantėje? Kaip Durbės ir kiti to laikmečio mūšiai lėmė vietos genčių gyvenimą ir tautų formavimąsi? Su 3-iuoju Dariaus Musteikio istoriniu nuotykių romanu keliaukime į gūdžius viduramžius, kovokime Durbės ir Vėluvos mūšiuose, laimėkime ar pralaimėkime. O gal tiesiog vertinkime ir supraskime to meto mūšių ir karų taktiką bei strategiją?

Šis elektroniniu formatu išleistas romanas gali būti ir kaip 2021 m. įprastu, popieriniu formatu autoriaus (kartu su leidykla „Briedis“) išleistų romanų „Čia bus Mėmelio pilis“ ir „Mėmelio komtūro kalavijas“ tęsinys, bet gali būti vertinamas ir kaip atskiras kūrinys.

Skaitytojas pasiners į viduramžių mūšius, dvikovas, spėlios, kur pradingo auksinės Mindaugo ir Mortos karūnos, kodėl ir kaip greta Mėmelio pavadinimo pradedamas minėti Klaipėdos vardas.

Perskaitę romaną susimąstysime apie tragišką kuršių genties likimą. Kodėl ši gentis, galėjusi tapti tauta, o vėliau ir valstybe, ištirpo kitose tautose?

Autorius pabrėžia, kad istorinis nuotykių romanas – ne istorijos vadovėlis ar mokslinis darbas. Tokie romanai skatina domėtis juose minimais įvykiais ir istorinėmis asmenybėmis, o vėliau gilintis, skaitant istorikų monografijas, istorijas ir publikacijas.      

 

Šiuo romanu autorius Darius Musteikis sveikina savo gimtąjį miestą Klaipėdą su 770 metų jubiliejumi, o skaitytojams linki įkvepiančio ir lengvo šios elektroninės knygos skaitymo – viduramžių kovos, nuotykiai ir meilės jausmai neleis nuobodžiauti!

Naujausią Dariaus Musteikio romaną el. formatu galima įsigyti el. knygyne knygos.lt.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(12)
(0)
(12)

Komentarai ()