Pravers buityje. Neįtikėtina, kam galima panaudoti gazuotą vandenį ()
Turbūt nėra namų be veidrodžių. Be labai konkrečios funkcijos, veidrodžiai gali atlikti ir patalpos erdvę išplečiančio, taip pat dekoratyvinio dizaino elemento vaidmenį. Tik kad tarnautų ir pagal paskirtį, ir dėl estetikos, veidrodžiai turi būti švarūs. Deja, norint išblizginti veidrodžius taip, kad ant jų neliktų dulkių, dėmių bei dryžių, prireikia laiko, specialių priemonių ir pastangų. Galbūt yra koks slaptas ginklas, galintis išvaduoti nuo sunkaus darbo ir garantuojantis puikų rezultatą?
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Be abejo yra, teigia portale „Apartment Therapy“ publikuojamo straipsnio autorė. Tai paprasčiausias gazuotas vanduo. Jis, pasirodo, ne tik ištroškus atgaivina ir gelbsti nuo dehidratacijos. Pripilkite gazuoto vandens į purkštuvą ir turėsite puikią priemonę, tinkamą ne tiktai veidrodžiams, bet ir kitiems stiklo paviršiams plauti.
Kodėl gazuotas vanduo gali atstoti valiklį
Gazuotas vanduo nėra elementarus vanduo. Jame yra tam tikrų priedų, suteikiančių valymo priemonei artimą poveikį.
„Tokie gazuoto vandens ingredientai kaip angliarūgštė, natrio bikarbonatas ir kalio sulfatas (be visų kitų) padeda skaidyti nešvarumus, rūdžių dėmes ir maisto apnašas. Tai reiškia, kad gazuotu vandeniu tikrai galima plauti veidrodžius ir nebūgštauti, kad vėliau išryškės paviršių bjaurojantys dryžiai“, – sako Toby Schulzas, valymo paslaugas teikiančio įmonės „Maid2Match“ įkūrėjas ir vadovas.
Kaip plauti langus ir veidrodžius gazuotu vandeniu
Viskas labai paprasta. Tiesiog pripilkite gazuoto vandens į švarų purkštuvą ir išpurkškite juo stiklo paviršių. Minutę palaukę, nušluostykite vandenį mikropluošto šluoste. Valyti patariama nuo viršaus, šluoste braukiant į apačią.
Dar keli patarimai
Atminkite: naudoti reikia gazuotą vandenį, o ne gazuotą gaivųjį gėrimą, nes pastarasis gali palikti lipnių apnašų, kurios ne tiktai traukia nešvarumus, bet ir vilioja skruzdėles.
Kad ant nuvalyto stiklo neatsirastų dryžių, jokiu būdu neblizginkite jo laikraščiu. Reikalas tas, kad šiuolaikinių laikraščių popierius ir rašalas gali ištepti veidrodį, todėl, užuot jį nuvalę, tik išpurvinsite. Taigi, naudokite mikropluošto šluostę. Kraštutiniu atveju gali tikti frotinis arba popierinis rankšluostis.
Prieš apipukšdami veidrodį gazuotu vandeniu, pasirūpinkite, kad aplinkui nebūtų jokių daiktų, kuriems užtiškęs vanduo galėtų pakenkti.