Putinui į naudą. Išryškėjo naujas Rusijos stabilumo požymis ()
Įvykiai, regis, klostosi V. Putino naudai.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos Federacijos prezidentas sugeba užmegzti ryšius su kitomis pasaulio dalimis, o tai yra naujas jo šalies stabilumo ženklas.
Vos prieš kelis mėnesius Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas negalėjo dalyvauti BRICS viršūnių susitikime Pietų Afrikoje, nes bijojo būti suimtas dėl kaltinimų karo nusikaltimais. Dabar jis patenka ant raudonojo kilimo dviejose didžiausiose Persijos įlankos valstybėse.
Apie tai rašo „Bloomberg“.
Gruodžio 6 dieną planuojamas V. Putino vizitas į Jungtinius Arabų Emyratus ir Saudo Arabiją pabrėžia pirmaujančių energijos gamintojų ir ilgamečių JAV partnerių norą palaikyti ryšius su Maskva.
Reta Rusijos prezidento kelionė į užsienį laikotarpiu, kai įvykiai, regis, klostosi V. Putino naudai.
Leidinys priminė, kaip JAV ir sąjungininkai bandė užgniaužti Kremlių sankcijomis po visapusiškos Rusijos invazijos į Ukrainą 2022 metų vasarį, taip pat išleido dešimtis milijardų dolerių karinei ir finansinei pagalbai Kyjivui.
„Nepaisant to, karui pasirengusi Rusijos ekonomika atsigauna. Tuo pat metu Ukrainos kariuomenė bando atkovoti beveik 20% teritorijos, kuri yra užimta kruvinoje aklavietėje“, – rašoma straipsnyje.
Autoriai taip pat atkreipė dėmesį, kad besikeičiančius laikus liudija Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo pakvietimas į saugumo konferenciją Šiaurės Makedonijoje, kurioje jam pernai buvo uždrausta dalyvauti. Renginyje taip pat dalyvavo JAV ir Europos šalys.
„Nors Vašingtonas ir Europos sostinės vis dar palaiko Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio poziciją, atmeta galimybę deryboms dėl ugnies nutraukimo, V. Putinas žaidžia laukimo žaidimą“, – rašoma leidinyje.
JAV respublikonų įstatymų leidėjai vis dar trukdo Kongresui patvirtinti didesnę pagalbą Ukrainai, o Europoje didėja nuovargis dėl kovų.
Izraelio ir „Hamas“ konfliktas, patraukęs pasaulio dėmesį į Artimuosius Rytus, taip pat sustiprino Rusijos pozicijas.
Tiesa, Rusijai pritrūksta resursų armijai Ukrainoje remti ir RF patyrė kažkada dominavusios prekybos Europoje žlugimą.
„Tačiau V. Putino kelionė po Persijos įlanką rodo, kad jis sugeba užmegzti ryšius su kitomis pasaulio dalimis, o tai yra naujas Rusijos atsparumo ženklas“, – pabrėžė straipsnio autoriai.