[ŽT] „NYT“ padavė į teismą dirbtinį intelektą – žala siekia 1 mlrd. dolerių  ()

Reikalauja, kad abi bendrovės sunaikintų mokomuosius rinkinius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Amerikietiškas „The New York Times“ leidinys pareiškė, kad dirbtinis intelektas pažeidžia jo autorių teises ir pateikė ieškinį jo kūrėjams.

Tai praneša „Reuters“.

Pranešime nurodoma, kad leidinys padavė į teismą „OpenAI“ ir „Microsoft“, apkaltindamas autorių teisių pažeidimu. Šios įmonės naudojo milijonus laikraščių straipsnių be leidimo, kad apmokytų savo pokalbių robotus, kurie vėliau teikė informaciją klientams.

Laikraščio ieškinyje teigiama, kad kūrėjai bandė „nemokamai pasinaudoti NYT milžiniškomis investicijomis į žurnalistiką“, kad sukurtų alternatyvias informacijos pateikimo skaitytojams priemones.

„Nėra nieko „transformuojančio“ naudojant „Times“ turinį nemokant kurti produktus, kurie pakeistų „Times“ ir atitrauktų auditoriją nuo jo“, – rašoma leidinyje.

 

Laikraštis nereikalauja konkrečios sumos atlyginti žalą, tačiau įvertina ją 1 mlrd. dolerių. Leidinys reikalauja, kad abi bendrovės sunaikintų mokomuosius rinkinius, kuriuose yra medžiaga iš laikraščio.

NYT anksčiau bandė šiuo klausimu derėtis tiesiogiai su įmonėmis, tačiau jam nepavyko.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(10)
(3)
(7)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()