Saugiausias pasaulio miestas. „Žmonės bijo net pagalvoti apie nusikaltimą“  ()

Dirbtinis intelektas gali atpažinti žmonių veidus ir automobilių valstybinius numerius, todėl nusikaltėlius galima greitai sugauti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vienas pavojingiausių pasaulio miestų yra Meksikoje esanti Tichuana. Remiantis statistiniais duomenimis, 100 000 gyventojų ten tenka 138 žmogžudystės.

Pagrindine didelio nusikalstamumo Tichuanoje priežastimi laikomi nuolatiniai konfliktai tarp narkotikų kartelių – kiekvienas jų stengiasi labiau kontroliuoti prekybos kelius.

Mieste taip pat dažni ginkluoti apiplėšimai ir pagrobimai siekiant gauti išpirką.

Taigi, norintiems ramiai atostogauti, į Meksikos miestą Tichuaną geriau nevykti.

Norint jaustis visiškai saugiai, geriau vykti į Abu Dabį (JAE), kuris jau daugelį metų iš eilės pirmauja saugiausių pasaulio miestų sąraše.

Nusikaltimų ten beveik nėra, nes valdžios institucijos naudoja aukštąsias technologijas, todėl žmonės bijo net pagalvoti apie vagystes ir kitus nusikaltimus.

Abu Dabis pasižymi mažiausiu nusikalstamumo lygiu pasaulyje

Abu Dabis jau aštuntą kartą atsidūrė 2024 m. „Numbeo“ saugumo indekso saugiausių miestų sąrašo viršūnėje. Šiame sąraše pateikiamas įvairių pasaulio miestų saugumo lygis, pagrįstas realių žmonių vertinimais. Vietiniai gyventojai ir turistai siunčia duomenis, kurie padeda įvertinti nusikalstamumo lygį, saugumo jausmą vaikštant ir pan.

Pirmoji vieta „Numbeo“ saugumo indekso sąraše reiškia, kad Abu Dabio mieste galite jaustis saugūs dieną ir naktį.

Abu Dabis labai saugus ne todėl, kad ten nėra nusikaltėlių. Tiesiog policija mieste dirba taip gerai, kad net ir labiausiai įgudęs plėšikas ar kitas nusikaltėlis gali būti sugautas ir nubaustas.

2021 m. Abu Dabio policija gavo 6 žvaigždučių įvertinimą pagal Europos kokybės vadybos fondo (EFQM) modelį, o tai galima laikyti puikios veiklos įrodymu.

Policijos pagalboje – dirbtinis intelektas

 

Gerą JAE policijos darbą lemia ne tik tai, kad pareigūnai yra nuolat mokomi ir ugdomi. Sklandžiai jos veiklai labai svarbų vaidmenį atlieka aukštosios technologijos: policija aktyviai naudoja vaizdo stebėjimo sistemą su dirbtiniu intelektu, kuri yra susieta su debesų technologijomis.

Pagrindinė technologija, mažinanti nusikalstamumą Abu Dabyje, yra „Falcon Eye“ sistema. Taip vadinama sudėtinga tūkstančių kamerų, įrengtų keliuose ir viešose vietose visame mieste, sistema.

Kameros stebi viską, kas vyksta mieste.

Duomenis realiuoju laiku apdoroja dirbtinis intelektas, kuris akimirksniu nustato įtartiną elgesį, eismo taisyklių pažeidimus ir kitas aplinkybes, dėl kurių būtina nedelsiant įsikišti policijai.

Sistema „Falcon Eye“, stebėdama žmonių elgesį, užkerta kelią nusikaltimams dar prieš jiems įvykstant.

Pavyzdžiui, dirbtinis intelektas gali pranešti policijai, kad tam tikroje vietoje renkasi įtartini žmonės. Algoritmas taip pat pastebi, jei kas nors viešoje vietoje palieka įtartiną paketą ar maišelį.

 

Dirbtinis intelektas gali atpažinti žmonių veidus ir automobilių valstybinius numerius, todėl nusikaltėlius galima greitai sugauti.

„Microsoft“ labai prisidėjo prie Abu Dabio miesto saugumo. 2024 m. ji investavo 1,5 mlrd. dolerių į vietos bendrovę G42, kuri kuria dirbtinį intelektą.

Išmaniajam miestui valdyti naudojama „Microsoft Azure“ debesijos platforma, o tai taip pat galima laikyti didele technologijų milžinės parama.

Policija gauna informaciją apie kelių eismo taisyklių pažeidimus ir galimus nusikaltimus iš dirbtinio intelekto kamerų.

Į įvykių vietas jie vyksta moderniu transportu. Abu Dabio policija kaip patrulinius automobilius naudoja BMW, „Ford“ ir „Lexus“ automobilius.

 

Anksčiau jie buvo nudažyti raudona ir balta spalvomis, tačiau nuo 2017 m. spalva pakeista į mėlyną ir baltą, kad būtų geriau matomi keliuose.

Abu Dabio policija turi vieną brangiausių automobilių pasaulyje – 4,5 mln. dolerių kainuojantį „Lykan HyperSport“. Tai pirmasis hiperautomobilis, sukurtas ir surinktas Artimuosiuose Rytuose.

Šis automobilis iki 100 kilometrų per valandą greitį pasiekia per 2,8 sekundes. Didžiausias „Lykan HyperSport“ greitis – 390 kilometrų per valandą. Pasaulyje yra tik 8 šio automobilio egzemplioriai, todėl jis retai naudojamas darbe.

Aba Dabio policija taip pat turi šarvuotų automobilių. 2024 m. jų žinioje yra „Ajban Nimr“ automobiliai, kurie yra neperšaunami ir gali važiuoti net sudėtingiausiais maršrutais. Tokios transporto priemonės naudojamos tik kraštutiniais atvejais.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Mokslotaskas.lt
Mokslotaskas.lt
(29)
(2)
(27)

Komentarai ()