„Didžiausias prieaugis per 15 metų.“ Įvyko algų sprogimas. Infliacija išprotės  ()

Kilo visuose regionuose.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tarptautinė darbo organizacija (TDO) ketvirtadienį pranešė, kad 2023 m. darbo užmokestis visame pasaulyje padidėjo 1,8 proc., o pirmąjį šių metų pusmetį pakilo dar 2,7 proc. dėl stipraus pasaulinio atsigavimo po „Covid“ pandemijos.

„Jei ši tendencija pasitvirtins, tai bus didžiausias prieaugis per daugiau nei 15 metų. Tiesa, ši teigiama tendencija ne visuose regionuose vienodai pasiskirsčiusi“, – teigė TDO generalinis direktorius Gilbertas Houngbo.

Kalbėdamas Ženevoje pristatant TDO Pasaulinę darbo užmokesčio ataskaitą, G. Houngbo pažymėjo, kad pasaulinis darbo užmokesčio augimas atspindi ryškų atsigavimą, palyginus su 0,9 proc. sumažėjimu 2022 m., kai įsismarkavusi infliacija ir didesnės kainos lenkė atlyginimų didėjimą.

[Black Friday] Naujausi „OnePlus“ flagmanai telefonai ir planšetės, išmaniosios „Xiaomi“ antklodės ir plaukų kirpimo mašinėlės (Video)
9173 2

Black Friday rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Greitas ir saugus pristatymas

1) „OnePlus 13“ - įvairių versijų naujausi išmanieji telefonai

2) „OnePlus Pad 2“ - globalios versijos planšetė su firminiu dėklu

3) „Riwa RE-6510“ - „Xiaomi“ ekosistemos plaukų kirpimo mašinėlė

4) „Xiaomi Youpin“ - plaunama išmani elektrinė antklodė

Išsamiau

Ataskaitoje pažymima, kad 2023 m. besiformuojančiose ekonomikose darbo užmokestis augo beveik 6 proc. (po 1,8 proc. augimo 2022 m.), o tai rodo teigiamą tendenciją, kuri tęsiasi ir 2024 m.

Pasak TDO vadovo, išvystytos pramonės šalyse stebima priešinga tendencija: darbo užmokestis pernai ten padidėjo „kukliais“ 0,9 proc. Nepaisant šio sveikintino pokyčio, kainos tebėra per aukštos mažas pajamas gaunantiems namų ūkiams, kurie ir toliau susiduria su didėjančiomis pragyvenimo išlaidomis.

 

„Infliacija – nors ir sušvelnėjusi – tebėra žiauri realybė daugelyje besiformuojančių ir besivystančių šalių“, – pažymėjo TDO vadovas.

Regioniniu požiūriu vidutinis darbo užmokestis sparčiau didėjo Azijoje ir Ramiojo vandenyno regione, Centrinėje ir Vakarų Azijoje bei Rytų Europoje, palyginus su kitomis pasaulio šalimis.

Išskyrus Afrikos ir arabų valstybes, kuriose vidutinis realusis darbo užmokestis išliko stabilus, 2024 m. jis kilo visuose regionuose. Vidurio ir Vakarų Azijoje užfiksuotas didžiausias vidutinis darbo užmokesčio augimas – 17,9 proc., teigiama ataskaitoje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: ELTA
ELTA
Autoriai: Emilija Ferdmanaitė
(4)
(3)
(1)
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Komentarai ()

Susijusios žymos: