„Visiškai kitaip, nei įsivaizduojame.“ Kaip Jėzus iš tikrųjų galėjo atrodyti (Foto)  ()

Mokslininkai įsitikinę, kad tikrasis Jėzaus vaizdinys buvo visiškai kitoks nei tas, kuris įsišaknijo krikščioniškoje vaizduotėje. Tyrėjai savo hipotezę grindžia daugybe skirtingų šaltinių – nuo šventų tekstų iki to laikmečio archeologinių radinių.


Kristus Atpirkėjas Rio de Žaneire
Kristus Atpirkėjas Rio de Žaneire
© Maxi Franzoi (public domain) | https://www.pexels.com/photo/christ-the-redeemer-in-rio-de-janeiro-9977483/

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Daugelį amžių krikščionys Jėzų Kristų vaizdavo kaip vyrą šviesia oda, ilgais plaukais ir barzda, taip pat laisvais drabužiais. Tačiau ekspertai ir mokslininkai yra linkę manyti, kad Jėzus iš tikrųjų atrodė labai kitaip nei atpažįstamas vaizdinys, rašo britų leidinys „Daily Mail“.

Senovės pasaulio istorijos specialistai mano, kad tikrasis portretas prieštarauja priimtiems kanonams. Istorikai ir teologai įsitikinę, kad Evangelijos tekstuose, taip pat archeologų informacijoje yra atsakymų, leidžiančių sukurti apytikslį pagrindinio visų krikščionių simbolio portretą.

Mokslininkai sutinka, kad Jėzus priklausė žydų tautai ir greičiausiai kalbėjo senovės aramėjų kalba. Todėl greičiausiai jis neturėjo šviesių akių ir ilgų plaukų, o buvo rudų akių, vidutinio ilgio banguotais plaukais ir nedidele, bet tvarkinga barzda.

Як міг насправді виглядати Ісус
[Vokietija] Geriausia Kalėdų dovana! Fantastiškos kainos mobilios energijos stotelės dirbs bent 10 metų. Ribotas kiekis (Video, „DaranEner NEO1500 Pro“)
4722 3

Nuostabi kaina

Iš Vokietijos greitas ir saugus pristatymas

Sutvarkyti visi mokesčiai

Ribotas kiekis

Išsamiau

Kitas teologų ir tikinčiųjų ginčų objektas yra Jėzaus drabužiai. Dauguma krikščionių jį įsivaizduoja kaip vyrą su laisvais ir šviesiais drabužiais bei šilkiniais sandalais. Tačiau Londono Karaliaus koledžo profesorė Joan Taylor yra įsitikinusi, kad atsižvelgiant į Jėzaus kilmę – kilęs iš dailidės šeimos, jis būtų apsirengęs praktiškesniais drabužiais.

 

„Tuo metu daugelis drabužių buvo nudažyti ryškiomis spalvomis, tačiau buvo manoma, kad vyriškiau dėvėti blankesnius atspalvius ar nedažytus drabužius. Išvaizda ir drabužiai yra svarbūs, todėl Jėzus aiškiai paprašė tų, kuriuos siuntė jo vardu, vilkėti paprasai – tik vieną tuniką ir sandalus“, – įsitikinusi Taylor.

 

Ekspertai atkreipia dėmesį ir į fizinius Jėzaus duomenis. Gydytoja Meredith Warren, dėstanti Biblijos ir religijos studijas Šefildo universitete, mano, kad ilgas dailidės ir staliaus darbas, taip pat kiti fiziškai daug pastangų reikalaujantys darbai grūdino jo kūną.

„Nėra jokių abejonių, kad Jėzus kilęs iš šeimos, kurioje fizinis darbas buvo įprastas dalykas. Taigi jis buvo gerai fiziškai treniruotas, o jo kojos, rankos ir kūnas buvo geros fizinės formos“, – sako Warren.

 

 

Kaip dar vieną įrodymą mokslininkė nurodo Jėzaus žygius pėsčiomis. Jėzus dažnai keliaudavo pėsčiomis su savo mokiniais.

„Jis ir jo mokiniai iš tikrųjų gyveno iš gerų žmonių aukų, kurie dažnai dalindavosi paprastu maistu. Todėl nemanau, kad jis labai daug valgė“, – teigia Warren.

Biblijos tekste nėra aiškaus Jėzaus aprašymo. Atitinkamai per visą žmonijos istoriją pasikeitė visuotinai priimtas pagrindinio krikščionių simbolio portretas. Šiuolaikinė ilgaplaukio vyro su ilga barzda ir laisvais drabužiais idėja tvirtai įsitvirtino viduramžiais ir Renesansu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(1)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()