Nauja era Žemėje. Tai oficialiai prasidėjo 2025 m. sausio 1 d. ()
Tyrėjai padarė išvadą, kad alfa karta netrukus turės konkurentų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Kūdikiai, gimę nuo 2025 m. sausio 1 d., priklauso beta kartai – tai bus žmonės, gimę nuo 2025 iki 2039 m. ir konkuruojantys su alfa karta.
Mokslininkai padarė išvadą, kad iki 2035 metų beta karta sudarys 16 % pasaulio gyventojų, o daugelis šios kartos atstovų, remiantis prognozėmis, išgyvens iki XXII amžiaus, rašo „Science Alert“.
Analizę atliko tyrimų įmonė „McCrindle“, kurią įkūrė tyrinėtojas Markas McCrindle'as, sugalvojęs terminą „Alfa karta“ (Gen Alpha).
|
Mokslininkai paprastai naudoja tokią kartų sistemą tiems, kurie gimė per pastaruosius 100 metų:
- Beta karta: 2025–2039;
- Alfa karta: 2010–2024;
- Z karta: 1997–2009;
- Tūkstantmečio karta (Millennials, dar vadinama Y karta): 1981–1996;
- X karta: 1965-1980;
- Būmeriai (Boomers): 1946-1964;
- Tylioji karta (Silent): 1928-1945.
Tyrėjai taip pat pažymi, kad beta kartos atstovus greičiausiai taip pat daugiausiai formuos technologijos, kaip ir jų pirmtakus alfa kartą, kurie pasižymi priklausomybe nuo technologijų.
McCrindle'o teigimu, beta kartos gyvenimą nulems dirbtinis intelektas ir automatizavimas, o šios kartos nariai greičiausiai susidurs su rimtomis socialinėmis problemomis, tokiomis kaip klimato krizė ir pasaulio gyventojų migracija.
Tyrėjai taip pat išsiaiškino, kad alfa kartos vaikų tėvai vis dažniau susiduria su iššūkiu valdyti savo vaikų santykius naudojant technologijas ir dirbtinio intelekto priemones, kurios išpopuliarėjo po to, kai 2022 m. lapkritį pradėjo veikti „ChatGPT“.
2023 m. atliktame tyrime mokslininkai nustatė, kad kas penktas studentas, girdėjęs apie „ChatGPT“, naudojo jį savo studijoms. Tyrėjai taip pat anksčiau tvirtino, kad alfa vaikų tėvai turėtų kuo labiau apsaugoti savo vaikus nuo socialinių tinklų. Mokslininkai savo sprendimą pagrindė tuo, kad socialiniai tinklai gali turėti neigiamos įtakos vaikų psichinei sveikatai.
Pažymėtina, kad anksčiau buvo suabejota kartos žymų naudojimo pagrįstumu. Tačiau, geriausia apie kategorijas galvoti kaip apie visuomenės pokyčius, o ne kaip į etiketę.