Virš Lenkijos vyksta kažkas keisto. Jūsų lėktuvas šiandien gali nusileisti visiškai kitame oro uoste  ()

„Rusija į tai įsikišo.“


Keleivinis lėktuvas
Keleivinis lėktuvas
© Harrymaguiresbiggestfan, CC0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ryanair_737_MAX_8200_Departing_MAN.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Jau ilgą laiką stebime GPS signalo sutrikimus šiaurinėje Lenkijos dalyje. Tai gali paveikti daugelį mūsų gyvenimo aspektų, ne tik automobilių navigaciją ar dronų pilotavimą, bet ir keleivinius skrydžius. 

Susidarė tokia rimta situacija, kad „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Alikantės į Bydgoščą, turėjo nusileisti atsarginiame Poznanės oro uoste. Priežastis buvo būtent GNSS signalo trukdžiai (tai taip pat apima GPS).

Lenkijos oro navigacijos agentūra paskelbė įspėjimą ir specialias šio reiškinio paplitimo zonas dronams ir orlaiviams.

Aliexpress rinkinukas! Fantastiškų kainų ir galimybių vaizdo registratoriai, multimedijų sistemos, baterijų-akumuliatorių testeriai ir turbo pūtikliai-siurbliai (Video)
5439

Specialus rinkinukas

Labai ribotas kiekis

Sutvarkyti visi mokesčiai

Greitas ir saugus pristatymas

1) „TUERBB T-B5319R“ - automobilinis vaizdo registratorius

2) „Fiizreal X50“ - labai mobilūs, rankiniai pūtikliai-siurbliai

3) „Fiizreal PBRM-1“ - baterijų-akumuliatorių testeris (tikriklis)

4) Portabili automobilinė multimedijos sistema (modelis - B5)

Išsamiau

Situacija vis dar nepagerėjo. Kaip rodo GPSJAM žemėlapis (2025 m. birželio 29 d.), šiaurinė Lenkija, ypač Pomeranijos, Varmijos ir Mozūrijos regionai, vis dar yra stiprių GPS signalo trukdžių zonoje. Ši sritis pažymėta raudonai, o tai rodo didelį trukdžių lygį (daugiau nei 10 procentų).

Lenkijos situacija atrodo labai nerimą kelianti, palyginti su Vakarų ar Vidurio Europa. Didžiojoje žemyno dalyje (įskaitant žemėlapyje matomas Vokietiją, Čekiją ir Austriją) GPS signalo trukdžiai yra nežymūs (žalia spalva reiškia 0–2 procentus), o šiaurinė šalies pusė yra tarp labiausiai trukdžių paveiktų teritorijų. 

 

Žvelgiant į žemėlapį, greitai prieinama prie išvados, kad už viso to gali slypėti Rusijos tarnybos, dislokavusios signalą trikdančius arba blokuojančius įrenginius (vadinamuosius trukdžius) netoli sienos (Kaliningrado srityje, Baltarusijoje). Ir šį kartą tai ne sąmokslo teorija ar sutapimas (tai buvo atskleista praėjusiais metais, pvz., Švedijoje).

„Nėra abejonių, kad Rusija į tai įsivėlė“, – „Polsat News“ sakė ministras Tomaszas Siemoniakas. „Tarnybos jau seniai sprendžia šią problemą bendradarbiaudamos su už oro navigaciją, už Lenkijos oro erdvės saugumą atsakingomis institucijomis, ir nenoriu čia gilintis į detales, nes ši veikla nėra vieša, bet mes į tai žiūrime itin rimtai“, – pridūrė jis.

 

Deja, tokia situacija turi rimtų pasekmių: problemos dėl teisingo maršruto nustatymo navigacijoje, padidėjusios dronų avarijų rizikos (privačių, bet ir pvz., policijos), skrydžių sunkumai, ne tik komercinių, ir galimos grėsmės valstybės saugumui svarbiai infrastruktūrai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(2)
(3)
(-1)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()