„Niekam net nekilo mintis jų perskaityti“: atskleista didelių knygų lentynų SSRS paslaptis (Video)  ()

Išleistų knygų skaičius buvo įspūdingas.


Knygų lentynos
Knygų lentynos
© Stop kadras | https://www.youtube.com/watch?v=Bmfrc7CibXs

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vyresnio amžiaus žmonės dažnai sako, kad neva visi SSRS žmonės buvo dvasingi ir intelektualūs, o kiekvienuose namuose knygų lentynos tiesiogine prasme buvo nukrautos knygomis. Tačiau jos visai nebuvo skaitomos ir nuo jų tik retkarčiais nuvalomos dulkės.

Taigi, vaizdo įraše „YouTube“ kanale „Repostus“ sakoma, jog pasakojimai apie tai, kad Sąjunga yra labiausiai skaitanti tauta pasaulyje, yra ne kas kita, kaip pasakos.

Kodėl žmonės iš tikrųjų pirko knygas SSRS?

[Lenkija+Kuponai] Mažiausios kainos istorijoje! 4in1 rinkinukai automobiliui, siurbliai, kelioniniai kavos aparatai ir kt. (Video)
2869

„Ranvee Clearance Sale“

Specialus rinkinukas

Kuponai

Labai ribotas kiekis

Iš Lenkijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „POPDEER PD-E Pro“ - 4in1 daugiafunkcis rinkinukas automobiliui

2) „Proscenic P11 Ultra“ - 400W belaidis dulkių siurblys

3) „HiBREW H4B“ - 3in1 nešiojamas ir įkraunamas kavos aparatas

Išsamiau

„Yra toks gudrus žodis „prekių fetišizmas“. SSRS tai buvo rimčiau nei K. Markso ir F. Engelso laikais. Kartu su pinigais deficitas tapo prestižo matu. Kilimų, servelato, krištolo ir Jugoslavijos baldų savininkas niekino tuos, kurie jų neturėjo. Gerų knygų taip pat trūko, todėl jomis buvo giriamasi. Kiekvienoje padorioje sekcijoje buvo knygų lentyna kurią reikėjo kažkuo užpildyti“, – teigiama vaizdo įraše.

Pažymima, kad tais laikais knygos tapo socialinio, o ne kultūrinio prestižo objektu. Tuo pačiu metu jų visai nereikėjo skaityti, todėl jos galėjo stovėti lentynoje metų metus.

„Parduotuvėse buvo pakankamai knygų, bet daugumos jų buvo neįmanoma perskaityti. Na, koks sveiko proto žmogus skaitytų visą Brežnevo kalbų rinkinį, Lenino, Markso, Engelso darbus, partijų suvažiavimų medžiagą? Taip, niekas“, – pridūrė vaizdo įrašo autorius.

 

Verta paminėti, kad geros knygos buvo uždraustos ir neleidžiamos. Buvusios SSRS gyventojai apie jas sužinojo tik 90-aisiais.

„Jei tikite statistika ir vyresnių žmonių prisiminimais, tai SSRS vienam gyventojui išleistų knygų skaičius buvo įspūdingas. Nemaža dalis knygų buvo išleista didžiuliais tiražais, ne tiek piliečių švietimui ir tobulėjimui, kiek kaip dekoro elementai“, – pabrėžta vaizdo įraše.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(1)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()

Susijusios žymos: