Neapsigaukite dėl Seime sušvelnintos bausmės už ištisinės linijos kirtimą: policija paaiškino, kodėl ir toliau atiminės teises  (7)

Seimas sušvelnino bausmes vairuotojams už ištisinės linijos kirtimą – vietoje privalomo teisės vairuoti atėmimo dabar bus galima atsipirkti ir vien bauda, kuri tapo dar mažesnė nei anksčiau.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Bet, kaip paaiškino Lietuvos policija, tokių nuolaidų vairuotojai negalės tikėtis visada.

Priešingai – galimybė išsaugoti teisę vairuoti bus labai reta.

Išvažiavimas ir lenkimas – skiriasi

Pagal priimtą pataisą, pažeidimas, oficialiai įvardijamas kaip „įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus“, buvo perkeltas iš pavojingo ir chuliganiško vairavimo straipsnio (ANK 420) į eismo tvarkos pažeidimų sąrašą (ANK 417).

Taip įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą kirtus ištisinę liniją buvo prilygintas tokiems pažeidimams, kaip naudojimasis telefonu, kelio ženklo ar ženklinimo nesilaikymas, saugos diržo nesegėjimas ir pan.

Už tokį pažeidimą nuo šiol bus skiriama 60–90 eurų bauda ir gali būti taikomas teisės vairuoti atėmimas 1-3 mėnesiams.

Tai – gerokai mažesnė bausmė, nei nuo metų pradžios taikyta 170-230 eurų bauda ir privalomas teisės vairuoti atėmimas 3-6 mėnesiams.

Tačiau pareigūnai pabrėžė, kad pažeidėjams džiūgauti – anksti.

„Lenkimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama lenkti“ tebeliko ANK 420 straipsnyje, todėl už tai ir toliau bus taikoma 170-230 eurų bauda ir privalomas teisės vairuoti atėmimas 3-6 mėnesiams.

Nesiruošia pasigailėti

Kaip aiškino Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis, jei vairuotojai kirs ištisinę juostą lenkdami, teisė vairuoti bus atimama visada.

Pašnekovas pabrėžė, kad ši bausmė bus taikoma ir tais atvejais, kai nebuvo sukelta avarinė situacija.

„Vis tiek negalima lenkti per ištisinę, net jei priekyje nėra mašinų“, - aiškino jis ir užtikrino, kad lenkimas per ištisinę liniją visuomet reikš prarastą teisę vairuoti.

Pasak R. Matonio, teisė vairuoti nebūtinai bus atimama tik jei vairuotojas kirs ištisinę liniją kitoje situacijoje ir nesukels pavojaus kitiems.

„Gali būti, kad vairuotojas trumpam išvažiuoja į priešpriešinę juostą ir paskui grįžta, kerta ištisinę parkuojantis ar apsisukinėjant. Tik jei nėra lenkimo“, - galimus atvejus dėstė pašnekovas.

Už lenkimą vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama lenkti, ir už pavojingos situacijos sukėlimą įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant taisykles vairuotojo pažymėjimai bus privalomai atimami nuo trijų iki šešių mėnesių ir skiriama 170-230 eurų bauda, o neturintiems teisės vairuoti bauda sieks 300-600 eurų.

Itin pavojingas pažeidimas

Vien per sausį pažeidėjų, kurie buvo priversti atsisveikinti su vairuotojų pažymėjimais, buvo 143. Policijos duomenimis, per septynis mėnesius vairuotojų pažymėjimų dėl to neteko daugiau kaip 1,6 tūkst. asmenų.

Ši bausmė dalies vairuotojų bvo kritikuojama kaip per griežta, bet susidūrimai kaktomuša yra itin pavojingi. Jų ne tik sunku išvengti nekaltam vairuotojui, prieš kurį išlėkė pažeidėjas, bet dėl didžiulio suminio greičio jie dažnai baigiasi žūtimis bei itin sunkiais sužalojimais.

Šiais metais šalies keliuose priešpriešinių susidūrimų metu žuvo 25 žmonės. Per nepilnus devynis mėnesius įvyko 177 susidūrimai kaktomuša, per kuriuos sužeista 315 žmonių.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
Autoriai: Ilona Steponėnė
(18)
(12)
(6)

Komentarai (7)