Informacija, kuri niekada neturėjo išaiškėti: kaip ir kas bandė nužudyti karalienę Elžbietą II?  ()

Informacija apie tai niekada neturėjo paplisti. Vis tik dokumentai, kuriuose užfiksuotas atvejis, kai paauglys bandė nužudyti Jungtinės Karalystės karalienę Elžbietą II, buvo paviešinti. Naujoji Zelandija apie tai tylėjo daugybę metų, rašo news.com.au.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tie, kurie buvo įvykyje teigė, kad garsą sukėlė nukritęs ženklas. Po 36 metų paaiškėjo, kad tiesa – kur kas baisesnė. Tai buvo šūvis, skirtas karalienei Elžbietai II. Jį iš tualeto paleido piktas septyniolikmetis, jau pagarsėjęs savo nusikaltimais. Tačiau jis nepataikė.

Šią informaciją sausio mėnesį paviešino Naujosios Zelandijos žinių tarnyba. Tuomet istorija buvo pristatyta remiantis į pensiją išėjusio policijos pareigūno pasakojimu.

Dabar pranešama, kad Naujosios Zelandijos valdžia pripažino, jog siekė nuslėpti nuslėpti faktą, jog jų žemėje bandyta nužudyti monarchę.

Tai galutinai patvirtino Naujosios Zelandijos išslaptinti dokumentai, kuriuose atskleidžiama informacija apie vykdytą įvykio tyrimą. Dėl paleisto šūvio netrukus buvo areštuotas Christopheris Johnas Lewisas – kaltinimai jam niekada nebuvo pateikti. Jis taip pat niekada neišdavė, kas buvo jo bendrininkai, kuriuos vadino „sniego seniu“ ir „poliarine meška“. Nepilnametis pasakojo, kad trise jie kartu sudarė „Nacionalinę imperijos partizanų armiją“. Vėliau vaikinas policijai prisipažino, kad informaciją apie sąjungininkus ir „armiją“ tiesiog išsigalvojo.

Tuo metu veiklą vykdęs Policijos teroristinės žvalgybos biuras intensyviai tyrė šį atvejį. Netrukus įtariamasis Lewisas pasidavė – su jo pagalba pareigūnai rado ir nusikaltėlio naudotą ginklą. Jis taip pat papasakojo, kaip tykojo tinkamo momento šauti į karalienę. Jis pasitaikė 1981 metų spalio 14 dieną.

Pasak pareigūnų, paauglys pasirinko netinkamą poziciją savo tikslui. Be to, turėtas ginklas nebuvo pakankamai galingas, kad leistų pataikyti į taikinį iš tokio atstumo.

Vaikinas vėliau pateko už grotų už kitus nusikaltimus, tarp kurių buvo ir ginkluoti apiplėšimai. Galiausiai jis apkaltintas ir nužudymu. Būdamas 33 metų amžiaus C. J. Lewisas nusižudė kalėjimo kameroje 1997 metais.

Aut. teisės: TV3
TV3
(9)
(1)
(8)

Komentarai ()