Sugriauti pastatai ir toksiškų dūmų kamuoliai – ar tokia ir yra siekio dominuoti kaina? Kinijoje ir vėl raketų dalys krenta ant gyvenviečių (Video)  (1)

Šeštadienį Kinijos kosmoso agentūra iš Xichang’o palydovų paleidimo centro paleido „Long March 3B“ raketą. Pranešta, jog misija buvo sėkminga, kadangi jos metu į orbitą buvo iškelti du palydovai. Ir visgi, ne viskas buvo taip jau sėkminga.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip praneša „Ars Technica“, pirmoji raketos pakopa grįžo į Žemę ir trenkėsi į žmonių gyvenvietę.

Ji iki pamatų sugriovė pastatą ir aplinkinės teritorijos paskendo tirštuose, toksiškuose dūmuose.

Kosmoso amžiuje toks nutikimas skamba, kaip tikra katastrofa ir svarbiausia, kad Kinija jos galėjo lengvai išvengti.

JAV ir daugelis kitų, kosmoso pramonę turinčių ir vystančių šalių, savo raketų paleidimo aikšteles dažniausiai stato toli nuo apgyvendintų teritorijų. Įprastai tai būna šalia įvairių pakrančių.

Dėl to galima išvengti potencialios grėsmės gyventojų gyvybėms ir bet kokios atgal į Žemę grįžtančios šiukšlės tiesiog nukrenta į vandenyną.

Tačiau Šaltojo karo metu Kinija „saugumo sumetimais“ kelis didelius raketų paleidimų centrus pastatė sausumoje, pažymi „Ars Technica“.

Šie centrai yra vis dar naudojami ir per pastaruosius dešimtmečius vietiniai gyventojai nukenčia jau ne pirmą kartą.

Viena iš didžiausių tragedijų nutiko 1996 metais, kai netrukus po raketos paleidimo jį trenkėsi į kaimą ir taip pražudė 6 ar net šimtus žmonių. Koks tikslus žuvusiųjų skaičius priklausys nuo to, kuo remsimės – vietiniais Kinijos ar užsienio informacijos šaltiniais.

Kinija galėtų pastatyti naujas raketų paleidimo aikšteles negyvenamose ar pakrančių teritorijose, bet akivaizdu, jog vykstančios pasaulinės kosmoso varžytuvės yra svarbiau.

Kinija siekia dominuoti kosmoso srityje ir per pastaruosius metus ji netgi padidino raketų paleidimų skaičių iš tokių, šalia gyvenviečių esančių, raketų paleidimo aikštelių. Matyt tokia yra kosmoso lenktynių ir siekio dominuoti kaina.

Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Darius Verbickas
(16)
(3)
(13)

Komentarai (1)